خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ تروریسم مولود نامبارک آمریکاو اسرائیل برای مقابله باملت ایران است
اخبار زنجان/ تروریسم مولود نامبارک آمریکاو اسرائیل برای مقابله باملت ایران است

اخبار زنجان/ تروریسم مولود نامبارک آمریکاو اسرائیل برای مقابله باملت ایران است

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از دفتر امام جمعه قیدار، حجت الاسلام سید علی موسوی با اشاره به هفته دولت و انفجار دفتر نخست وزیری در ۸ شهریور ۶۰، افزود: هفته اول شهریورماه، به مناسبت شهادت محمدعلی رجایی (رئیس جمهور) و شهید حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمدجواد باهنر (نخست وزیر) هفته دولت نامگذاری شده است.

وی با بیان اینکه نام شهدای بزرگ رجایی و باهنر یادآور فضایل بزرگی مثل بصیرت، دشمن شناسی، ولایت‌مداری، تلاش، استقامت، بردباری در سختی‌ ها، ساده‌زیستی، مسئولیت‌ پذیری در لحظات بحرانی، دوری از تجمل‌گرایی، عمل، توجه به دردهای جامعه است، ادامه داد:  این شهدای گرانقدر در دوره ای بحرانی تمام تلاش و کوشش خود را برای خدمت به اهداف مقدس انقلاب انجام دادند و آنچه یاد و خاطره این دو عزیز سرافراز را برای همیشه بر ذهن ها حک کرد خدمت خالصانه و صادقانه آن ها بود.

موسوی افزود: رفتار و سیره این دو شهید عزیز آنها را به اسوه های کم نظیر در ولایت مداری، ساده زیستی، دشمن شناسی، استکبار ستیزی و خدمت صادقانه به مردم و فقر زدائی برای همه دولت تبدیل کرد.

وی ادامه داد: در این مقطع کنونی که صحنه رویارویی با دشمن است همه ما اعم از مسئولان و مردم، با انسجام و وحدت باید هدف اصلی هجوم خود را به‌سوی آمریکا و صهیونیسم بگیریم، دعواها و مرافعات جناحی را کنار بگذاریم و وظیفه انقلابی خود را تحت رهبری‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی پی بگیریم.

امام جمعه قیدار گفت: از دولت انتظار داریم و می‌خواهیم، در تقویت کابینه و همراه‌ سازی یاران خود تسریع کند و با ترمیم به هنگام دولت و جایگزینی مدیران جهادی و پرنشاط و هماهنگ، در رفع مشکلات به‌وجود آمده به تلاش شبانه‌روزی بپردازند.

موسوی در ادامه به سالروز ولادت امام هادی(ع) اشاره کرد و گفت: حیات بابرکت امام هادی(ع) در دوران اختناق و فشار خلفای عباسی، از سخت‌ترین و حساس‌ترین دوره‌های امامت امامان شیعه محسوب می‌ شود که آن‌حضرت با مدیریت و شیوه رهبری خاص خود، با این خلفا مبارزه کردند و بر قدرت و اقتدار شیعیان افزودند و زمینه را برای قبول هرچه بیشتر امامت حضرت حجت(عج) آماده کردند.

وی ادامه داد: از وجود مبارک امام هادی (ع) دو میراث گرانقدر برای شیعیان و مسلمانان باقی مانده است که یکی از آن‌ها زیارتنامه جامعه کبیره است که یک دوره کامل امام‌شناسی است و دیگری زیارت امیرالمومنین(ع) در روز عید غدیر است.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه  تروریسم مولود نامبارک آمریکا و رژیم صهیونیستی‌ برای مقابله با اراده انقلابی ملت ایران‌ است، گفت: روز ۸ شهریور مصادف است با عملیات کم‌ سابقه ننگین تروریستی علیه مقامات ارشد کشورمان در سال ۱۳۶۰ که به دست عوامل ضد انقلاب وابسته به گروه ‌های جاسوسی و اطلاعاتی غرب و با هدف مقابله با اراده انقلابی ملت ایران و فروپاشی نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران انجام شد و منجر به شهادت رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر ایران و تنی چند از همراهان آن‌ها شد که این روز را روز مبارزه با تروریسم در ایران نامگذاری کرده‌اند.

موسوی با بیان اینکه ایران قربانی تروریسم است و در ۴ دهه گذشته بسیاری از افراد برجسته و تأثیرگذار ایران از همین طریق به شهادت رسیده‌اند، افزود:  بیش از ۱۷ هزار نفر فرزندان ایران در نتیجه عملیات های تروریستی که اغلب آنها به دست منافقین کور دل انجام گرفته به درجه رفیع شهادت نائل آمده اند که در بین قربانیان، فاطمه طالقانی ۳ ساله دیده می‌ شود که در اتاقش توسط اعضای مجاهدین خلق به آتش کشیده شد و زینب کمائی نوجوانی که با چادرش خفه شده بود وجود دارد.

وی با بیان اینکه مضحک ترین و خنده دارترین مسئله ای که وجود دارد این است که آمریکا و اسرائیل که به عنوان سر سلسله تروریسم دولتی در جهان به ‌حساب می ‌آیند، مدعی حقوق بشر و مدعی مبارزه با ترویسم شده اند، گفت: این در حالی است که غرب و اسرائیل کانون پرورش، میزبان و پناهگاه و حامی مادی تروریسم است.

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.