خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ایران بزرگترین قربانی تروریسم در جهان است
اخبار زنجان/ ایران بزرگترین قربانی تروریسم در جهان است

اخبار زنجان/ ایران بزرگترین قربانی تروریسم در جهان است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه شهر زنجان با تبریک فرارسیدن عید غدیر خم بابیان اینکه هیئتی‌ها توجه داشته باشند که به پیشواز محرم رفتن، عید غدیر را تحت تأثیر قرار ندهد، افزود: اعلان عزای عمومی محرم نباید شادی عید غدیر را تحت الشعاع قرار دهد.

وی بابیان اینکه برگزاری جشن‌های عید غدیر خم باید به‌گونه‌ای باشد که فلسفه این روز در جامعه معرفی  و تبیین شود، ادامه داد: ۸ شهریور عید اکبر، یک عید همگانی است و باید به مردمی‌ترین شکل برگزار شود.

خاتمی بابیان اینکه در عید غدیر خم بر پیامبر گرامی اسلام وحی شد که آن چیزی که بر تو گفته شده را ابلاغ کن؛ چراکه اگر این کار را انجام ندهی رسالت خود را به اتمام نرسانده‌ای، گفت: امر ولایت و امامت و امر به ماندگاری قرآن به‌قدری مهم بود که از پیامبر خواسته شد تا آخرین مأموریت خدا را به نحو احسن انجام دهد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه هیچ پیامبری به اندازه حضرت محمد (ص) سختی متحمل نشده است، افزود: بعد از این اقدام به پیامبر اعلام می‌شود که دین تکمیل شد.

خاتمی افزود: با ابلاغ پیامبر اطاعت و تبعیت از علی (ع) بر همگان واجب شده است و اطاعت و پیروی از مولای متقیان به عنوان ولی و فرمانده و امام بر سفید و سیاه و مرد و زن و عرب و عجم واجب شده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه  ایران بزرگ‌ترین قربانی تروریسم در جهان است، گفت: هیچ کشوری به اندازه کشورمان از تروریسم آسیب ندیده است، بطوری که چهره‌های بزرگ نظام توسط تروریست‌های اجیر شده آمریکا و اسرائیل به شهادت رسیدند.

خاتمی با یادآوری اینکه دشمنان پس از پیروزی انقلاب برای اینکه اجازه ندهند انقلاب به راه خود ادامه دهد خودمان و سربازان نظام را در دستور ترور خود قراردادند،  افزود: مأموریت ترور مسئولان و خدمت گزاران و دولتمردان کشورمان را منافقین این سربازان بی جیره و مواجب استکبار بر عهده گرفتند.

وی بابیان اینکه تروریست‌های اجیر شده آمریکا و اسرائیل بیش از ۱۷ هزار نفر از انقلابیون ایران را به شهادت رسانند، افزود: تروریست‌ها در سال ۶۰ ، شهیدان رجایی و باهنر که فقط در حدود دو سال بود در خدمت مردم بودند را به شهادت رسیدند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: آمریکا و اسرائیل و هم‌پیمانان آنها از واژه تروریسم سوءاستفاده می‌کنند و در حال حاضر تروریسم زیر لوای استکبار و زیر چتر آنها فعالیت می‌کند.

خاتمی بابیان اینکه صداقت، خدمت بی‌منت، ولایتمداری و ساده‌زیستی از خصوصیات شهدای هفته دولت بود، گفت: درصورتی‌که یک مسئول در خط ولایت باشد و برای خدمت به مردم تلاش کند، حتی پس از سی و چند سال نیز فراموش نخواهد شد.

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.