خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ امکانات زیربنایی را برای روستا فراهم کنیم
اخبار زنجان/ امکانات زیربنایی را برای روستا فراهم کنیم

اخبار زنجان/ امکانات زیربنایی را برای روستا فراهم کنیم

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، «ابهرآنلاین»داد سلطانی ظهر پنجشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در محل سالن شهید شهریاری ساختمان استانداری شماره ۲ زنجان، به برنامه‌های هفته دولت اشاره کرد و افزود: یکی از برنامه‌های هفته برگزاری جشنواره روستا است که برای دومین سال متوالی اجرا می‌شود.

وی اظهار کرد: جشنواره روستا به تحقق اهداف در توسعه مناطق روستایی کمک می‌کند و جشنواره روستا یک رسالت مهم دارد و آن اینکه استان به سمت توسعه پیش برود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان گفت: زنجان به‌عنوان یک استان فرهنگی و استانی شاد تاکنون میزبان جشنواره‌های بسیاری بوده و توسعه باید از زیرساخت‌های کوچک‌ترین واحد جامعه مدنی آغاز شود.

سلطانی با بیان اینکه جشنواره روستا یک رسالت مهم دارد و آن اینکه استان به سمت توسعه پیش برود و توانمندی و گردشگری روستاها بیشتر به تصویر کشیده شود، گفت: زنجان به عنوان یک استان فرهنگی و شاد تاکنون میزبان جشنواره‌های بسیاری بوده است.

وی افزود: توسعه روستاها با اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی امکان پذیر است و البته اقتصاد روستاها مقاومتی بوده چون تولیدات روستاها براساس امکانات موجود صورت می‌گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان گفت: کوچک‌ترین واحد مدنی هر جامعه به‌غیراز خانواده روستاها هستند و ما باید به توسعه روستاها توجه ویژه داشته باشیم.

وی افزود: برگزاری جشنواره‌ها نقش بسزایی در توسعه متوازن روستاها دار د و این جشنواره پنجم تا نهم شهریور در محل نمایشگاهی سینما روباز گاوا زنگ برگزار می‌شود.

سلطانی در ادامه به روند ساخت پروژه سبزه‌میدان و پیاده راه اشاره کرد و گفت: سبزه‌میدان به خاطر پیاده راه عقب نیفتاده و پیاده راه ازنظر محتوایی به سبزه‌میدان گره‌خورده است و گره سبزه‌میدان و پیاده راه ازلحاظ اصلاح هندسی بوده و ازنظر عملیات اجرایی ارتباطی به سبزه‌میدان ندارد.

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.