خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ۱۶۹ غرفه در جشنواره روستایی استان زنجان برپا می شود
اخبار زنجان/  ۱۶۹ غرفه  در جشنواره روستایی استان زنجان برپا می شود

اخبار زنجان/ ۱۶۹ غرفه در جشنواره روستایی استان زنجان برپا می شود

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، علی محمودی ظهر پنجشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در محل سالن شهید شهریاری ساختمان استانداری شماره ۲ زنجان، با بیان اینکه  افتتاحیه جشنواره روستا ساعت ۲۰ روز پنجم شهریورماه خواهد بود، اظهار کرد: برگزاری جشنواره روستایی تأثیر بسزایی در معرفی روستاها دارد و با این کار شهرنشینان با مزیت‌های روستا آشنا خواهند شد.

محمودی با بیان اینکه آگاهی‌بخشی در خصوص ظرفیت‌های روستایی و معرفی روستاهای نمونه و معرفی جاذبه‌های محلی نظیر آداب و رسوم، غذا و مشاهیر و شخصیت‌های برجسته روستاها از اهداف برگزاری جشنواره روستا در زنجان است، گفت: همچنین معرفی دارایی‌های معنوی به جوامع شهری و بهره‌برداری از مزیت‌ها و محصولات تولید شده در روستاها و ایجاد ارتباط با تولیدکننده و مصرف‌کننده و افزایش اشتغال از دیگر اهداف جشنواره روستایی است.

مدیرکل امور روستایی استانداری زنجان با اشاره به اینکه ۱۶۹ غرفه در جشنواره روستایی استان زنجان برپا می شود، افزود: ۱۱۰ غرفه مربوط به تولیدکنندگان روستایی است.

محمودی افزود: این جشنواره‌ها با رویکرد معرفی روستاهای نمونه برای معرفی به سایر روستاها برگزار می‌شود و با برپایی جشنواره روستاها ارتباط دو سویه بین شهرنشینان و روستائیان ایجاد می‌شود.

مدیرکل امور روستایی استانداری زنجان ابراز کرد: ایجاد ارتباط بین شهر و روستا؛ ایجاد خودباوری و توانمندی در بین روستانشینان از اهداف جشنواره روستایی است و جامعه هدف این جشنواره همه آحاد جامعه ازجمله شهروندان هستند.

محمودی با تاکید بر اینکه روستاها بهترین محیط برای اقتصاد مقاومتی و اقتصاد درون‌زا هستند، افزود: جشنواره روستا در دو بخش نمایشگاهی با عنوان توانمندی روستاهای شهر برگزار می‌شود و در قالب این جشنواره به هر شهرستان یک غرفه برای معرفی شهرستان اختصاص داده خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه اجرای طرح های هادی در روستاهای استان زنجان ادامه دارد، تأکید کرد: تفاهم‌نامه‌ای بین میراث فرهنگی؛ بنیاد مسکن و وزارت کشور منعقدشده که در محدوده استانی این تفاهم‌نامه اجرا می‌شود و در چند روستا عملیات اجرایی و طراحی بافت روستایی آغازشده و در حال انجام است.

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.