خانه » اخبار » فعالیت ۲۸ اکیپ دامپزشکی برای بازرسی عید سعید قربان در زنجان
فعالیت ۲۸ اکیپ دامپزشکی برای بازرسی عید سعید قربان در زنجان

فعالیت ۲۸ اکیپ دامپزشکی برای بازرسی عید سعید قربان در زنجان

محمدباقر حاج کاظمی در گفتگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» افزود: به مناسبت فرارسیدن عید سعید قربان با توجه به هماهنگی‌های به‌عمل‌آمده توسط اداره کل دامپزشکی و کشتارگاه صنعتی دام زنجان مروارید و کشتارگاه شهرستان ابهر برنامه‌ریزی‌های ویژه برای حفظ سلامتی شهروندان زنجانی در دستور کار است.

وی از فعالیت ۲۸ اکیپ ثابت و سیار برای بازرسی ویژه عید سعید قربان در استان زنجان خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد ۱۳ اکیپ ثابت و ۱۵ اکیپ سیار است.

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: بازرسی بهداشتی و شرعی بعد از کشتار در منازل توسط اکیپ‌های سیار دامپزشکی در روز عید از ساعت هفت صبح الی ۱۲ ظهر انجام می‌شود و شهروندان می‌توانند با تماس با شماره ۱۵۱۲ خواستار حضور دامپزشک و کارشناس مذهبی در محل ذبح باشند و این خدمات رایگان عرضه می‌شود.

حاج کاظمی تصریح کرد: در راستای تأیید سلامتی دام‌ها ۱۳ دامپزشک، ۲۷ بازرس و کارشناس بهداشت گوشت و ۸ ناظر شرعی در عید قربان فعال خواهند بود.

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان افزود: قبل از ذبح نیز معاینات لازم صورت می‌گیرد و این بازرسین در کشتارگاه‌ها مستقر خواهند شد و مردم می‌توانند در صورت نیاز به این بازرسین مراجعه کنند و در کشتارگاه‌ها هم معاینه‌های فنی و بهداشتی و نظارت شرعی انجام می‌شود و خود کشتارگاه‌ها نیز در این زمینه همکاری خواهند کرد.

حاج کاظمی به مردم توصیه کرد با توجه به وجود بیماری‌های مشترک بین دام و انسان و امکان شیوع آن، مردم باید ازلحاظ کنترل و پیشگیری از این بیماری‌ها، نکات موردنظر را رعایت کنند. 

وی ابراز کرد: مردم بهتر است ذبح را در کشتارگاه‌ها انجام دهند و در حین خُرد کردن گوشت افراد دستکش استفاده کرده و از ذبح دام در معابر عمومی خودداری کنند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4379677/فعالیت-۲۸-اکیپ-دامپزشکی-برای-بازرسی-عید-سعید-قربان-در-زنجان

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.