خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ باید امید و نشاط در جامعه تقویت شود
اخبار زنجان/ باید امید و نشاط در جامعه تقویت شود

اخبار زنجان/ باید امید و نشاط در جامعه تقویت شود

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، آیت‌الله علی خاتمی  ظهر یکشنبه در جلسه شورای راهبری و سیاست‌گذاری ستاد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، به رشادت‌ها و دلیری‌ها آزادگان اشاره کرد و افزود: بیش از ۴۰ هزار آزاده در اردوگاه‌های بعثی عراق روزگار سختی را سپری کردند.

وی با بیان اینکه آزدگان خاطرات ارزشمند و تاثیرگذاری از دوران اسارت و مقاومت در برابر شکنجه های جسمی و روحی بعثی ها دارند، ادامه داد:  اسرا با رشادت خود مردانگی را نشان دادند.

خاتمی به ۴۰ سالگی پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران به برکت خون شهیدان و ایثار جانبازان فراز و نشیب‌های فراوانی را پشت سر گذاشته  است و امروز مقتدرانه در مقابل دشمن ایستاده است.

وی به ناکام ماندن توطئه‌های دشمنان  در ۴۰ سال گذشته اشاره کرد و افزود: به برکت خون شهدا و دعای پدران و مادران  شهیدان صبر و استقامت ۴۰ هزار آزاده و صبر و تحمل جانبازان و ایثارگران و مدیریت مقام معظم رهبری این کشور در مقابل دشمن کوتاه نیامده است.

خاتمی ادامه داد: امسال عقل و وجدان اقتضا می‌کند که مراسم ۴۰ سالگی پیروزی انقلاب اسلامی باشکوه بیشتری برگزار شود.

وی بر ثبات روزافزون نظام جمهوری اسلامی و نقش محوری مردم و تقویت قدرتن رم جمهوری اسلامی تأکید کرد و گفت:  تبیین گفتمان اسلامی در منطقه  و وحدت و یکدلی باید در پاسداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مورد  توجه قرار گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه  زنجان به عصبانیت استکبار اشاره کرد و افزود: موفقیت کشور موجب شده که دشمن به سیم آخر بزند. 

خاتمی ادامه داد: از سال قبل دشمن فتنه و توطئه خود را آغاز کرده که انقلاب ۴۰ سالگی خود را جشن نگیرد و به ۴۰ سالگی نرسد.

وی تصریح کرد: در این شرایط حساس کشور باید امید و نشاط در جامعه تقویت شود و دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب برای مردم و به‌خصوص نسل سوم و چهارم به خوبی تبیین شود.

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.