خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ کلاهبرداری یک زن و شوهر از بیش از ۳۰ نفر در فضای مجازی
اخبار زنجان/ کلاهبرداری یک زن و شوهر از بیش از ۳۰ نفر در فضای مجازی

اخبار زنجان/ کلاهبرداری یک زن و شوهر از بیش از ۳۰ نفر در فضای مجازی

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از نیروی انتظامی استان زنجان، سردار علی آزادی اظهار داشت: کارشناسان پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان زنجان طی رصد و گشت زنی های مستمر موفق به شناسایی و دستگیری یک زن و شوهر کلاهبردار در فضای مجازی شدند. 

فرمانده انتظامی استان زنجان تصریح کرد: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد این متهمان با ایجاد کانال تلگرامی و ارائه شماره کارت بانکی، تحت عنوان فروش انواع البسه و پارچه کلاهبرداری کرده و از ارسال کالای سفارشی خودداری می کردند. 

آزادی اظهار داشت: مخفیگاه متهمان در یکی از شهرهای غرب کشور شناسایی و با هماهنگی قضای تیمی از ماموران پلیس فتا استان زنجان به محل اعزام و  همه ابزارهای دخیل در جرم کلاهبرداری را کشف و توقیف کردند. 

وی با اعلام اینکه بدین شیوه متهمان روزانه از تعداد افراد کلاهبرداری می کردند گفت: این زن و شوهر به مرور زمان برای عدم شناسایی و جلب مشتری های جدید کانال تبلیغاتی خود را در فضای مجازی تغییر می دادند. 

فرمانده انتظامی استان زنجان با بیان اینکه احتمال دارد متهمان از افراد زیادی بدین شیوه کلاهبرداری کرده باشندگفت: درتحقیقات اولیه مشخص شد متهمان از بیش از ۳۰ نفر بین هفت تا ۳۰ میلیون ریال کلاهبرداری کرده اند.

 سردار آزادی با تاکید بر اینکه امروزه شاهد افزایش روز به روز قربانیان جرایم در فضای مجازی هستیم گفت: مردم در فضای مجازی فریب افراد شیاد و کلاهبردار را نخورده و خرید های خود را از سایت های معتبر انجام دهند.

 وی با تاکید بر اینکه تحقیقات در این زمینه ادامه دارد افزود : شهروندان مراقب آگهی های فروش درج شده در فضای مجازی و شبکه ها اجتماعی بوده و از اعتماد بیجا خودداری کنند .

احتکار ۴ میلیاردی انواع لوازم خانگی در زنجان 

فرمانده انتظامی استان زنجان همچنین گفت : مأموران پلیس آگاهی استان انواع لوازم خانگی احتکار شده به ارزش ۴ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال را در زنجان کشف کردند.

 آزادی با اشاره به مبارزه جدی با سودجویان و اخلالگران اقتصادی بیان داشت : مأموران اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی استان، از اخباری مبنی بر نگهداری و احتکار انواع لوازم خانگی و برقی در ۲ انبار واقع در زنجان مطلع و موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی  افزود: بلافاصله با کسب مجوز قضائی و با حضور نمایندگان پلیس آگاهی ، ماموران اماکن ، تعزیرات حکومتی و اداره صنعت، معدن و تجارت، طی یک عملیات از انبارهای مورد نظر بازدید به عمل آمد که در نتیجه آن ۴۰۷ دستگاه انواع لوازم خانگی فاقد مدارک و احتکار شده، کشف و توقیف شد. 

آزادی با بیان اینکه کارشناسان ارزش محموله لوازم خانگی و برقی احتکار شده را ۴ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال برآورد کردند، گفت: در این خصوص ۲ متهم دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شدند. 

فرمانده انتظامی استان زنجان  گفت: شهروندان می توانند اخبار و اطلاعات خود پیرامون این موضوع را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.