خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ رشد جمعیتی شهرستان طارم منفی است
اخبار زنجان/ رشد جمعیتی شهرستان طارم منفی است

اخبار زنجان/ رشد جمعیتی شهرستان طارم منفی است

فریدون هاشم نژاد در گفتگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» بابیان اینکه شهرستان طارم ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد، افزود: بخش کشاورزی در این شهرستان بسیار پررونق است. 

وی بابیان اینکه باید برای توسعه شهرستان طارم زیرساخت‌ها تقویت شود، اظهار کرد: در این راستا برای توسعه بخش کشاورزی این شهرستان ۲۹ جواز تأسیس واحد فرآوری سیر در طارم صادرشده و در حال حاضر محدودیتی برای صدور جواز تأسیس واحدهای فرآوری سیر در استان زنجان وجود ندارد.

فرماندار طارم گفت: برای توسعه بخش کشاورزی در این شهرستان باید واحدهای فرآوری محصولات کشاورزی در این شهرستان افزایش یابد.

هاشم نژاد تأکید کرد: شهرستان طارم تولید ۲۵ درصد سیر کشور را بر عهده دارد و دومین تولیدکننده این محصول در کشور است.

وی افزود: در راستای افزایش صادرات سیر تولیدی استان  زنجان و افزایش سهم در بازارهای جهانی باید به ایجاد واحدهای بسته‌بندی در استان توجه شود و ما برای تحقق این امر همکاری لازم را با سازمان جهاد کشاورزی استان داریم.

فرماندار طارم بابیان اینکه رشد جمعیتی شهرستان طارم منفی است، ابراز کرد: باید زیرساخت جاده، کشاورزی و گردشگری و راه‌های مواصلاتی محقق شود تا مشکلات فراروی‌ شهرستان حل شود.

هاشم نژاد تصریح کرد: با توسعه بخش کشاورزی اقتصاد شهرستان هم تقویت می‌شود و جلوی مهاجرت معکوس روستائیان به شهرها هم گرفته می‌شود.

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.