خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ میانگین بازدید روزانه ازجشنواره ملی آش ایرانی از ۱۳۰هزار نفر گذشت
اخبار زنجان/ میانگین بازدید روزانه ازجشنواره ملی آش ایرانی از ۱۳۰هزار نفر گذشت

اخبار زنجان/ میانگین بازدید روزانه ازجشنواره ملی آش ایرانی از ۱۳۰هزار نفر گذشت

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، یحیی رحمتی شامگاه جمعه در مراسم اختتامیه جشنواره ملی آش ایرانی، افزود: سیزدهمین دوره جشنواره ملی آش ایرانی از ۲۲ تا ۲۶ مردادماه برگزار شد و استقبال از این جشنواره بسیار مطلوب بود.

وی اظهار کرد: روزانه بیش از ۲۰ هزار خودرو در این جشنواره تردد می‌کردند و اتوبوس‌هایی که در پارکینگ جشنواره حضور داشتند ۱۶۰ گروه بودند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان گفت: یکی از شاخص‌های جشنواره امسال پوشش رسانه‌ای مطلوب در این حوزه بود و عملکرد رسانه‌ها بسیار عالی بود.

رحمتی تأکید کرد: شهرداری زنجان و سایر دستگاههای اجرایی استان همکاری خوبی را با این جشنواره داشتند.

وی به برگزاری جشنواره ملی آش ایرانی در چهار بخش اشاره کرد و گفت: پخت و فروش آش‌های محلی، رقابت در بخش پخت آش‌های محلی ۵۰ گروه حضور داشتند و این جشنواره با حضور ۱۶۰ غرفه صنایع‌دستی از ۳۱ استان کشور برگزار شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان ابراز کرد: ۱۰ سیاه‌چادر در این جشنواره حضور داشت و  روزانه برای بیش از ۵۰ هزار نفر آش طبخ و سرو شد. 

رحمتی افزود: میانگین بازدید روزانه از جشنواره ملی آش ایرانی از ۱۳۰ هزار نفر گذشت که خود یک رکورد است  و  به لحاظ تعداد زنجان در این زمینه رکورددار شد.

همچنین درمراسم پایانی جشنواره  آش ایرانی  از لوح ثبت ملی زنجان شهرملی ملیله هم  رونمایی شد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4377269/میانگین-بازدید-روزانه-ازجشنواره-ملی-آش-ایرانی-از-۱۳۰هزار-نفر

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.