خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ طلب بالای اوقاف از دستگاه‌های دولتی در قیدار
اخبار زنجان/ طلب بالای اوقاف از دستگاه‌های دولتی در قیدار

اخبار زنجان/ طلب بالای اوقاف از دستگاه‌های دولتی در قیدار

به گزارش  خبرنگار «ابهرآنلاین»، حجت‌الاسلام رضا زین‌العابدینی عصر شنبه در نشست خبری با یادآوری اینکه در شهر قیدار دستگاه‌های دولتی و ادارات به سازمات اوقاف و امور خیریه بدهی زیادی دارند، افزود: این بدهی‌ها در شهر قیدار به صورت موقوفه شش‌دانگ است.

وی با یادآوری اینکه قیدار شهری است که از وجود ۱۴ هزار رقبه برخوردار بوده و تاکنون مالکان و مستاجران ۹ هزار رقبه مراجعه نکرده‌اند، تصریح کرد: بی‌شک، اگر قرار بود این تعداد مالک و مستاجر رقبه مراجعه کنند، آنگاه می‌توانستیم سرمایه‌گذاری بیشتری در این زمینه انجام داده و پروژه‌های قابل توجهی را به سرانجام برسانیم.

این مسئول در ادامه از وجود ۱۸۰ هزار موقوفه در سطح کشور خبر داد و با بیان اینکه در این زمینه اقدامات زیادی از جمله بازخوانی و بازنویسی اسناد این تعداد موقوفه انجام و در سیستم مربوطه به ثبت رسیده است، یادآور شد: در خصوص تایید نهایی رقبات نیز تا به امروز ۲۸۰ هزار رقبه تایید نهایی شده و مابقی رقبه‌ها که شامل ۶۷۰ رقبه است، تا پایان مردادماه امسال تایید نهایی خواهد شد.

زین‌العابدینی همچنین با اشاره به بدهی ۵ هزار میلیارد تومانی دستگاه‌های دولتی در کشور به سازمان اوقاف و امور خیریه، خاطرنشان کرد: نباید فراموش کنیم که امر احیای موقوفات و کمک به توسعه و گسترش آن، نیازمند همکاری ادارات مختلف و دستگاه‌های اجرایی است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4359356/طلب-بالای-اوقاف-از-دستگاه-های-دولتی-در-قیدار

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.