رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان: خیابان‌های استان زنجان 119 نقطه حادثه‌خیز دارد

خبرگزاری فارس: خیابان‌های استان زنجان 119 نقطه حادثه‌خیز دارد

ابهر آنلاین: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان گفت: شهرهای مختلف استان دارای 119 نقطه حادثه‌خیز است که 69 مورد آنها در شهر زنجان قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، مقصود شمس‌آذر ظهر امروز در سومین جلسه ستاد عمران شهری استان زنجان با اشاره به اقدامات انجام شده توسط پلیس برای اصلاح فرهنگ ترافیکی اظهار کرد: پلیس با حضور در صدا و سیما، ارائه آموزش‌های لازم به موتورسواران و نصب بنر آموزش‌های لازم را به مردم می‌دهد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان تصریح کرد: مسئولان با برگزاری دوره‌های ‌آموزشی درصدد اصلاح رفتار کارکنان برای برخورد بهتر با مردم هستند.

وی تعداد گواهینامه‌های صادر شده در سال گذشته را 34 هزار و 837 مورد اعلام کرد و افزود: در این مدت 8 هزار و 597 خودرو شماره‌گذاری شده است.

شمس‌آذر بر لزوم رفع نقاط حادثه‌خیز در همه شهرهای استان از جمله شهر خرم‌‌دره تاکید کرد و گفت: معضلات موجود در این شهرها موجب کشته شدن چند نفر شده است.

وی به افتتاح مرکز پایش تصاویر ترافیک توسط استاندار اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر ترافیک شهر زنجان توسط 22 دوربین فعال کنترل و رصد می‌شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان از احصای 42 مورد معضل ترافیکی در شهرهای استان خبر داد و گفت: شهرهای مختلف استان 119 نقطه حادثه‌خیز دارد که 69 مورد آنها در شهر زنجان قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه معضلات ترافیکی برخی از شهرها به دلیل مشخص نبودن محدوده شهرها است، ادامه داد: این مشکل در دو شهر ابهر و خرم‌دره مشهود است.

شمس‌آذر اضافه کرد: سال گذشته 16 نفر از کشته‌شده‌های حوادث رانندگی داخل شهرها عابران پیاده بودند.

وی تعداد تلفات موتورسواران را در سال گذشته 18 نفر اعلام کرد و گفت: این تلفات ناشی از وجود مشکل در زیرساخت‌های شهری از جمله شکستگی جداول و هموار نبودن دریچه‌های موجود در شهر است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان توقف خودروهای سنگین و تردد آنها را در سطح شهر از دیگر معضلات موجود در سطح شهرها دانست و اضافه کرد: ایستگاه‌های تاکسی و اتوبوس هم درست جانمایی نشده است.

وی عدم جمع‌آوری خودروهای فرسوده را از سطح شهر از دیگر مشکلات شهرهای استان زنجان دانست و تصریح کرد: میادین و خیابان‌های شهر هم مشکلاتی دارند که باید رفع شود.

شمس‌آذر سد معبر، فعالیت مسافربرهای شخصی، نبود پایانه‌های مسافربری در برخی از شهرها از جمله ماهنشان، عدم وجود پارکینگ، تشکیل بازارهای روز و بروز مشکل تردد، دودزایی وسایل نقلیه، وجود تیرهای برق در وسط خیابان، نبود گذرگاه عابر پیاده، پارک خودروها در جلوی نمایشگاه‌های سطح شهر، عدم خط کشی معابر، سرعت‌گیرهای غیر استاندارد و تابلوهای دست‌نویس را از دیگر معضلات ترافیکی موجود در سطح شهرهای استان زنجان عنوان کرد.

وی مجهز کردن تقاطع‌های شهرها به سیستم کنترل و اصلاح مشکلات معابر را از جمله راهکارهای موجود برای حل معضلات ترافیکی دانست.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان گفت: حذف نقاط حادثه‌خیز و ساماندهی علائم راهنمایی و رانندگی از دیگر راهکارهای کاهش معضلات ترافیکی موجود در سطح شهرهای استان زنجان محسوب می‌شود.

انتهای پیام/