خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ۲ نفر به جرم تخلیه پسماند روی در زنجان دستگیر شدند
اخبار زنجان/ ۲ نفر به جرم تخلیه پسماند روی در زنجان دستگیر شدند

اخبار زنجان/ ۲ نفر به جرم تخلیه پسماند روی در زنجان دستگیر شدند

علی آذری روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» افزود: کارشناسان این اداره حین گشت و پایش مناطق متوجه حفاری با بیل مکانیکی و کمپرسی در منطقه کهناب و وجود پسماند سرب و روی می شوند.
وی یادآور شد: پس از پیگیری مشخص می شود که 2 هزار و 500 تن پسماند از قبل در این منطقه تخلیه و با لایه ای از خاک پوشیده شده است که کارشناسان موضوع را به این اداره گزارش کردند و در نهایت 2 متخلف در این زمینه دستگیر شدند.
این مسئول خاطرنشان کرد: هنوز مقصر اصلی این حادثه مشخص نیست و 2 فرد دستگیر شده اعلام کرده اند قصد جابجا کردن پسماندهای موجود به محل دیگری را داشته اند.
وی اضافه کرد: با این وجود این 2 فرد به ظاهر متخلف دستگیر و به واحد حقوقی برای پیگیری معرفی و در این ز مینه علیه آنان اعلام جرم شده است.
آذری ادامه داد: به حکم دادستانی این اداره کل به یکی از شرکت ها مجوز داده بود تا پسماندهای سرب و روی تخلیه شده در رودخانه فصلی ذاکر را به یک واحد صنعتی در شهرک صنعتی روی تحویل دهد.
رئیس اداره محیط زیست شهرستان زنجان گفت: این واحد صنعتی هم پس از فرآوری مجدد، پسماند نهایی را به محل کنونی دپوی پسماندهای سرب و روی شهرک تخصصی روی منتقل می ساخت.
هم اکنون نزدیک پنج میلیون تن در شهرک صنعتی تخصصی روی زنجان دپو شده و بر اساس آخرین تصمیم گیری ها بنا شده است که به محل جدید و دائمی دپوی این پسماندها در منطقه مرصع شهرستان زنجان منتقل شود.
3001/8068

انتهای پیام /*

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.