خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ۱۵۲ حلقه چاه آب غیرمجاز در زنجان پر شد
اخبار زنجان/ ۱۵۲ حلقه چاه آب غیرمجاز در زنجان پر شد

اخبار زنجان/ ۱۵۲ حلقه چاه آب غیرمجاز در زنجان پر شد

یوسف رضاپور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار «ابهرآنلاین» افزود: پر کردن این چاه ها موجب جلوگیری از برداشت سالانه حدود 10 میلیون مترمکعب از منابع آب زیرزمینی شد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان گفت: از ابتدای امسال تاکنون 60 کنتور هوشمند با هدف بهره وری بالا و مدیریت مصرف آب در چاه های کشاورزی استان نصب شده است.
رضاپور تاکید کرد: تاکنون به علت طولانی بودن روند بررسی پرونده های حقوقی مربوط به چاه های غیر مجاز موفق به پلمپ این چاه ها نشده ایم، اما تیم های نظارتی این شرکت در سال 96، بیش از 160 حلقه چاه غیرمجاز را پلمپ کردند.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان تصریح کرد: به دلیل ترمیم منابع آب های زیرزمینی استان، تاکنون به میزان 12 میلیون مترمکعب از طرح های تغذیه مصنوعی آبگیری شده است.
به گزارش «ابهرآنلاین»، طبق آمار رسمی، زنجان بیش از هفت هزار حلقه چاه غیرمجاز دارد، که سالانه بیش از 310 میلیون مترمکعب آب از آنها برداشت می شود.
منابع آبی استان زنجان یکهزار و 677 میلیون مترمکعب در سال است.
از این تعداد 549 میلیون مترمکعب آبهای سطحی شامل رودخانه ها، سدها و نهرها و یکهزار و 128 میلیون مترمکعب نیز برای آبهای زیرزمینی شامل چشمه ها، قنات، چاه های غیرمجاز و مجاز است.
3216/6085

انتهای پیام /*

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.