خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ دید عموم مردم باید به سمت توانمندسازی معلولان سوق داده شود
اخبار زنجان/  دید عموم مردم باید به سمت توانمندسازی معلولان  سوق داده شود

اخبار زنجان/ دید عموم مردم باید به سمت توانمندسازی معلولان سوق داده شود

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، محمد محمدی قیداری ظهر دوشنبه در جلسه مناسب‌سازی مبلمان شهری، افزود: معلولان برای حضور در جامعه نیاز به مناسب‌سازی فضای شهری دارند که باید مدیران دستگاه‌های اجرایی  و ارگان های متولی بر تحقق این امر مهم اهتمام جدی داشته باشند.

وی اظهار کرد: حرکت خوبی درزمینه مناسب‌سازی در استان زنجان صورت گرفته اما باید با جدیت بیشتری این مهم مدنظر قرار گیرد.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: مناسب‌سازی مقوله‌ای است که در وهله اول، نیازمند تغییر نگاه جامعه است و درواقع این فرهنگ باید نهادینه شود که معلولان باید به‌صورت شهروند درجه‌یک در جامعه حضورداشته باشند. 

محمدی تأکید کرد: اداره کل ورزش و جوانان باید به جامعه معلولان به دید شهروندان درجه‌یک نگاه کند.

وی افزود: دید عموم مردم باید به سمت توانمندسازی معلولان  سوق داده شود و بهزیستی در گام اول معتقد است که باید از تولد معلول جلوگیری شود ولی اگر کودک معلول متولد شد، حمایت از او را بر عهده می‌گیرد.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان تصریح کرد: در حال حاضر ۶۰۰۰ زن بی‌سرپرست و بد سرپرست و ۴۰۰ کودک یتیم تحت پوشش بهزیستی هستند و ۶۰ کودک در مراکز بهزیستی نگهداری می‌شوند.

محمدی به اشتغال معلولان اشاره کرد و افزود: همه معلولان نمی‌توانند شغل دولتی داشته باشند و باید بستر فرهنگی برای توانمندسازی این قشر در جامعه به خوبی فراهم شود.

وی با اشاره به مسکن جامعه هدف بهزیستی، تصریح کرد: در تعهد بهزیستی بود که دو هزار و ۲۰۰ واحد مسکن «ابهرآنلاین» به جامعه هدف واگذار شود که تاکنون دو هزار واحد واگذارشده است.

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.