خانه » اخبار » ۱۹هزار نوآموز درزنجان مورد «سنجش سلامت» قرار می‌گیرد
۱۹هزار نوآموز درزنجان مورد «سنجش سلامت» قرار می‌گیرد

۱۹هزار نوآموز درزنجان مورد «سنجش سلامت» قرار می‌گیرد

سهیلا فریقی در گفتگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» افزود: پیش‌بینی می‌شود امسال ۱۹ هزار و ۵۰۰ نفر نوآموز دختر و پسر در قالب اجرای طرح «سنجش سلامت» موردسنجش قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به آغاز اجرای طرح سنجش سلامت در استان زنجان، اظهار کرد: ناحیه یک و دو هرکدام یک پایگاه ثابت و سه پایگاه در ابهر، خرمدره و خدابنده در مناطق شهری فعال خواهند بود و بعد از اتمام سنجش در بخش شهری سنجش در مناطق روستایی هم آغاز می‌شود.

رئیس اداره آموزش‌وپرورش استثنایی زنجان گفت: طرح «سنجش سلامت» نوآموزان از تیرماه شروع و تا ۳۱ شهریورماه ادامه دارد و خانواده‌ها تا پایان شهریورماه مهلت‌دارند تا به پایگاه‌های طرح سنجش سلامت مراجعه کنند و نسبت به سنجش سلامت فرزندان نوآموز خود اقدام کنند.

وی افزود: دانش آموزان پس از انجام طرح سنجش بینایی و شنوایی به پایگاه‌های سلامت دانشگاه علوم پزشکی معرفی تا تحت معاینات پزشکی و دندانپزشکی قرار بگیرند.

رئیس اداره آموزش‌وپرورش استثنایی زنجان تصریح کرد: متولدین نیمه نخست سال ۸۹ و نیمه دوم ۸۸ برای آغاز پایه اول دبستان باید به پایگاه‌های طرح سنجش مراجعه کنند و سنجش توان‌بخشی نوآموزان قبل از ورود به دبستان از دیگر فعالیت‌های آموزش‌وپرورش استثنایی است. 

فریقی گفت: طرح سنجش نوآموزان در دو مرحله غربالگری و تخصصی در استان زنجان انجام می‌شود.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4329691/۱۹هزار-نوآموز-درزنجان-مورد-سنجش-سلامت-قرار-می-گیرد

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.