خانه » اخبار » در مجمع عمومی عادی مینو تصويب شد: «شركت صنعتی مینو» 800 ریال سود نقدی به ازای هر سهم می‌دهد
در مجمع عمومی عادی مینو تصويب شد: «شركت صنعتی مینو» 800 ریال سود نقدی به ازای هر سهم می‌دهد

در مجمع عمومی عادی مینو تصويب شد: «شركت صنعتی مینو» 800 ریال سود نقدی به ازای هر سهم می‌دهد

در مجمع عمومی عادی مینو تصويب شد: «صنعتی مینو (خرمدره)» 800 ریال سود نقدی به ازای هر سهم می‌دهد

ابهر آنلاين: مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی مینو پرداخت مبلغ 800 ریال سود نقدی به ازای هر سهم سال 91 را تصویب کرد.

به گزارش روابط عمومی گروه مینو به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد مورخ 19 خردادماه، در این مجمع که با حضور بیش از 98 درصد سهامداران برگزار شد صورت های مالی شرکت به تصویب رسید.
مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی مینو (خرمدره) به ریاست آقای دکتر رمضان، نظارت آقای ابراهیمی و خانم الماسی و دبیری قدری برگزار شد. در پایان جلسه مهندس قدری، مدیرعامل صنعتی مینو(خرمدره) علاوه بر ارایه عملکرد سال 91 شرکت، به سوالات سهام داران پاسخ داد.

پیام هیات مدیره
هیات مدیره شرکت صنعتی مینو (خرمدره) پیشرفت و تحقق برنامه‌های خود را مرهون تلاش، اندیشه و مشارکت کلیه کارگران، کارمندان، مدیران و دعای خیر آزادگان معزز و سرافراز می‌داند و خود را امانتدار سهامداران محترم دانسته و به منظور صیانت و ارتقای منافع ایشان وظیفه خود می‌داند که از انجام هیچ تلاشی دریغ نورزد از طرف دیگر رضایتمندی مشتریان را برای خود یک اصل دانسته و با تکیه بر شعار مشتری‌محوری، همواره جهت نیل به اصل ارتقاي کیفی و حفظ سلامت مصرف‌کنندگان تلاش داشته و این شعار راهبردی را نصب‌العین خود قرار داده است.
هیات مدیره با اعتقادی راسخ به روند پویا و موفقیت‌آمیز شرکت بر خود وظیفه می‌داند تا با برقراری یک نظام پایدار با ارتقاي کیفی و کمی تولیدات، ضمن حفظ اعتماد مصرف‌کنندگان با حصول سود مناسب هدف رضایتمندی سهامداران عزیز را نیز محقق سازد.

تاریخچه شرکت
شرکت سهامی عام صنعتی مینو (خرمدره) براساس صورتجلسه مجمع عمومی موسسین در تاریخ 1351/4/21 تحت شماره 15808 در اداره ثبت شرکت‌ها به ثبت رسید و در تاریخ 1372/6/2 بر اساس مجمع عمومی فوق‌العاده 1317/2/17تحت شماره 369 در دفتر ثبت شرکت‌های داخلی ابهر به ثبت رسید و با توجه به تفکیک اداره ثبت شرکت‌های شهرستان ابهر از خرمدره نهایتا در تاریخ 1380/4/26 تحت شماره 17 در اداره ثبت شرکت‌های شهرستان خرمدره به ثبت رسید. شرکت در سال 1373 به شرکت سهامی عام تبدیل شده است. در حال حاضر شرکت سهامی عام صنعتی مینو )خرمدره) جزو واحدهای تجاری فرعی شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان است.
مرکز اصلی شرکت و کارخانه در کیلومتر 85 جاده قزوین – زنجان در شهر خرمدره واقع است.

در زمان شروع به کار و راه‌اندازی کارخانه مینو، منطقه از یک بافت کاملا کشاورزی و دامپروری برخوردار بوده که ایجاد کارخانه اثرات عمیقی در وضعیت اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و صنعتی منطقه به وجود آورده است، به نحوی که در حال حاضر علاوه بر گسترش کشاورزی، صنعت نیز رشد بسیاری داشته و هم‌اکنون قریب به 80 واحد صنعتی در زمینه‌های مختلف از جمله صنایع نساجی و شیمیایی و تولید ظروف چینی، دوچرخه، تولید فرش ماشینی، ریخته‌گری و تولید فیلم BOPP و غیره مشغول به کار می‌باشند.

با توجه به اینکه عمده‌ترین نیاز صنایع تولیدی کیک و بیسکویت، آرد بوده و کیفیت آرد مصرفی نیز تاثیر حیاتی در کیفیت محصول نهایی دارد. بنابراین جهت حصول این اهداف، مدیریت وقت شرکت صنعتی مینو (خرمدره)، کارخانه فرآیند گندم و تولید آرد را در محل شرکت صنعتی مینو (خرمدره) تاسیس نمود. این مهم از سال 1369 آغاز و نهایتا در سال 1370 بهره‌برداری از کارخانه آرد آغاز گردید. کل خطوط تولیدی و تجهیزات کارخانه آرد از شرکت بولر میاگ آلمان (از بهترین و پرسابقه‌ترین شرکت‌های فعال دنیا در زمینه صنعت آرد) خریداری شده است.  هدف از فعالیت مجدد کارخانه آرد ابتدا تامین انواع آرد و سبوس موردنیاز شرکت صنعتی مینو (خرمدره) و سپس تامین آرد موردنیاز شرکت‌های تابعه گروه می‌باشد که در صورت مازاد بودن تولیدات نیز فروش به دیگر واحدهای صنعتی در نظر گرفته شده است.

کارخانه آرد مینو در انتهای ضلع شمالی شرکت مینو خرمدره با وسعت 2 هکتار و سطح زیر بنای 6 هزار مترمربع شامل سالن تولید و کارگاه‌های جانبی با ظرفیت اسمی 250 تن و ظرفیت عملی 220 تن در روز بنا گردیده است. ظرفیت ذخیره‌سازی گندم در تعداد 20 عدد سیلو شامل 2000 تن بوده که البته با فضاسازی انجام شده در محوطه کارخانه آرد،ظرفیت ذخیره‌سازی به 10.000 تن افزایش یافته است.

تعداد 7 سیلو با ظرفیت 700 تن آرد نیز جهت ذخیره‌سازی آرد، در نظر گرفته شده است، تعداد 2 سیلو نیز با ظرفیت 100 تن برای ذخیره‌سازی سبوس موجود می‌باشد. کارخانه آرد مینو قابلیت تولید انواع آردها با مصارف صنعتی (بیسکویت، ویفر، کیک و کلوچه، قنادی، ماکارونی و …) و انواع آرد خبازی و نانوایی را دارا می باشد.

لازم به ذکر است که در سال 1391 از کل ظرفیت عملی کارخانه آرد 95 درصد استفاده و تامین آرد شرکت‌های گروه از طریق کارخانه آرد صنعتی مینو (خرمدره) انجام شده است. همزمان با ایجاد ساختمان‌های واحدهای تولیدی و اداری در مجاورت کارخانه حدودا 117.000 مترمربع از زمین‌های شرکت به خانه‌های سازمانی اختصاص یافته که زیربنای ساختمان‌های مسکونی و رفاهی آن شامل سینما، مهمانسرا، فروشگاه، سالن ورزشی و نانوایی قریب 15.000 مترمربع است.

فعالیت اصلی شرکت
موضوع اصلی عمدتا در زمینه‌های تولید انواع مواد و محصولات غذایی و بهداشتی و لوازم بسته‌بندی، واردات و خرید مواد اولیه، لوازم بسته‌بندی و ابزار و لوازم موردنیاز و فروش آنها در داخل و صادرات محصولات تولیدی، واردات و خرید و یا اجاره ماشین‌آلات و لوازم و ابزار کار از خارج و یا داخل کشور، مشارکت در سایر شرکت‌ها از طریق تاسیس یا تعهد سهام شرکت‌های جدید یا خرید یا تعهد سهام شرکت‌های موجود و انجام کلیه عملیات و معاملات مالی و تجاری صنعتی که به طور مستقیم و غیرمستقیم به تمام و یا هر یک از موضوعات مشروحه فوق مربوط باشد.

استراتژی‌های شرکت
– استراتژی رشد و توسعه پایدار از طریق خلاقیت و نوآوری در کلیه فعالیت‌ها اعم از روش‌های جدید انجام امور تولید، توسعه محصولات جدید و ارائه آن به مصرف‌کنندگان در اقصی نقاط کشور
– استراتژی استمرار در حفظ و ارتقاي موضوع کیفیت و مرغوبیت تولید محصولات
– استراتژی مدیریت هزینه‌ها و کاهش بهای تمام شده محصولات

بیان برنامه‌ها و چشم‌انداز وضعیت شرکت برای سال مالی آتی
با عنایت به شرایط محیط پیش رو، همچنین سپری کردن دوران عبور از مرحله تحول اقتصادی در کشور، فرصت‌های جدید نیز پیش روی برخی از بنگاه‌های اقتصادی قرار خواهد گرفت، با عنایت به موضوع فوق شرکت در برخی از فعالیت‌ها و استراتژی‌های توسعه‌ای که متضمن رشد و بقاي پایدار خواهد بود را در دستور کار قرار داده است. از این رو سرمایه‌گذاری بلندمدت در خطوط اسنک و بیسکویت در سال 1392 با هدف حفظ و استمرار جایگاه رهبری بازار همچنین افزایش 15درصد ظرفیت تولید از محل سایر خطوط فعلی تولید با رویکرد سرمایه‌گذاری‌های کوتاه‌مدت با نرخ بازده بالا را مورد توجه ویژه قرار خواهد داد.

اطلاعات طرح‌های توسعه شرکت
افشاي اطلاعات مربوط به طرح‌ها و پروژه‌های عمده توسعه شرکت شامل:
1- پروژه توسعه و تنوع محصول بیسکویت
2- پروژه افزایش ظرفیت و تنوع محصول ویفر
3- پروژه افزایش ظرفیت تنوع محصول کیک
4- پروژه توسعه افزایش ظرفیت و توسعه محصولات انواع تافی و آبنبات
5- پروژه توسعه و افزایش ظرفیت اسنک
6- پروژه تنوع و توسعه ظرفیت خط پای کیک
7- پروژه ساخت سیلوی 30.000 تنی کارخانه آرد (در مرحله عقد قرارداد)
8- احداث فروشگاه در درب کارخانه به منظور عرضه مستقیم محصولات

تاثیر تکمیل این پروژه‌ها بر عملکرد شرکت
1- دستیابی به رتبه اول بازار در برخی از محصولات موردنظر
2- کاهش نقطه سربسر محصولات
3- افزایش بهره‌وری عوامل تولید
4- دستیابی و پاسخگویی به نیازهای جدید بازار.

منبع :روابط عمومی گروه مینو

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.