خانه » اخبار » پنج پروژه آبخیزداری در شهرستان ابهر اجرا می شود
پنج پروژه آبخیزداری در شهرستان ابهر اجرا می شود

پنج پروژه آبخیزداری در شهرستان ابهر اجرا می شود

علیرضا الهیاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار «ابهرآنلاین»، با اشاره به پروژه های حوزه آبخیزداری در شهرستان ابهر، افزود: با مساعدت نماینده ابهر، فرماندار، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و بخشدار ابهر اعتبار قابل توجهی برای اجرای پروژه های آبخیزداری در روستاهای چشین، خوشنام، خراسانلو و آقچه کند ابهر و همچنین روستای ویستان خرمدره جذب شده است.
وی خاطرنشان کرد: این پروژه ها پس از انجام طرح های مطالعاتی مختلف توسط اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ابهر اجرا خواهد شد.
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ابهر یادآور شد: در سایه پروژه های آبخیزداری منابع آب، خاک، پوشش گیاهی و منابع طبیعی حفظ شده و همچنین کنترل سیلاب ها و استفاده بهینه از آنها صورت می گیرد.
وی تاکید کرد: تغذیه سفره های آب های زیرزمینی، بالاآمدن سطح آب های زیرزمینی، جلوگیری از افت آنها و کنترل فرسایش خاک، کنترل سیل و خسارت آن در مناطق شهری و روستایی نیز از ثمرات پروژه های آبخیزداری است.
الهیاری تصریح کرد: بیشتر پروژه های آبخیزداری با مطالعات و بصورت احداث بندهای رسوبگیر در مسیل ها و رودخانه ها می باشد.
این مسئول با اشاره به فعالیت های آموزش انجام شده در اداره منابع طبیعی ابهر، ابراز کرد: امسال در 3 روستای ازناب، رازمجین و چنگ الماس ابهر کلاس های آموزشی در زمینه قانون ‘رفع تداخل اراضی’، اهمیت پوشش گیاهی، حفظ خاک و مرتع و آب، آبخیزداری، حفاظت از مراتع آب و خاک برگزار کردیم.
وی افزود: در جهت فرهنگ سازی حفاظت از منابع طبیعی و آبخیزداری و استفاده بهینه از آن، امسال 200 کارت همیار طبیعت به نام اهالی شهری و روستایی و دانش آموزان صادر شده است.
7324/6085

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.