خانه » اخبار » برگزاری طرح «زندگی به رنگ خدا»در جوار بقاع امامزادگان شاخص زنجان
برگزاری طرح «زندگی به رنگ خدا»در جوار بقاع امامزادگان شاخص زنجان

برگزاری طرح «زندگی به رنگ خدا»در جوار بقاع امامزادگان شاخص زنجان

به گزارش «ابهرآنلاین» و به نقل از اداره کل اوقاف و امورخیریه استان زنجان، حجت الاسلام سید موسی موسوی معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان بزرگ‌ترین خطر امروز جامعه را گسترش آسیب‌های اجتماعی در بین خانواده‌ها دانست و گفت: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های امروز مقام معظم رهبری‌ رفع آسیب‌های اجتماعی و آموزش سبک زندگی اسلامی در استان است.

وی افزود:بر همین اساس طرح «زندگی به رنگ خدا» در جوار آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه با هدف آموزش مهارت‌های زندگی در سه گرایش مهارت‌های زندگی با رویکرد مهارتهای فردی، مهارتهای زندگی با رویکرد ازدواج و خانواده و مهارت‌های زندگی با رویکرد فرزندپروری برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان  با اشاره به اینکه قبل از اجرای این طرح ۲۰ نفر جهت گذراندن دوره های ویژه مربیگری این طرح به قم اعزام می شوند گفت: پس از این دوره ها آزمون ورودی مربیان به‌صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

موسوی درباره منابع این آزمون گفت: در گرایش مهارتهای زندگی با رویکرد مهارتهای فردی، کتاب «مهارتهای سازگاری» نوشته محمد حسین‌زاده، در گرایش مهارتهای زندگی با رویکرد ازدواج و خانواده، کتاب «اخلاق در خانواده» نوشته جمعی از نویسندگان و در گرایش مهارتهای زندگی با رویکرد تربیت فرزندپروری، کتاب «اصول تربیت» به قلم علی اصغر احمدی به‌عنوان منابع آزمون انتخاب شده‌اند.

وی گفت:کتابچه شاخص‌ها و ضرورتهای تبیین سبک زندگی اسلامی از منظر مقام معظم رهبری نیز به‌عنوان منبع مشترک برای هر سه گرایش به شهرستانها ارسال شده است.

موسوی خاطر نشان کرد :در حال حاضر این برنامه در امامزاده سید ابراهیم زنجان برگزار می شود و در ابهر امامزاده زید الکبیر و در خدابنده حرم قیدار نبی (ع) مجری طرح خواهند بود.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4327713/برگزاری-طرح-زندگی-به-رنگ-خدا-در-جوار-بقاع-امامزادگان-شاخص-زنجان

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.