میرسلیم:دولت با ویژه خواران محرک التهاب آفرینی، قاطعانه برخورد کند

به گزارش ایرنا،شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه نظرات خود را درباره برگزاری پیش از موعد کنکور، کاهش محکومیت‌های ناشی از چک، اجرای شفاف کالابرگ الکترونیک، قانون جهش تولید دانش‌بنیان و برخورد دولت با ویژه‌خواران بیان کردند.

جواد نیک بین نماینده مردم کاشمر، خلیل‌آباد، بردسکن و کوهسرخ در مجلس شورای اسلامی در حساب توییتری خود نوشت: می‌خواهند مهرِ دانشجو را خزان کنند؛ قصد دارند کنکور را ۳ ماه زودتر برگزار کنند، این یعنی یک سال زحمت جوانان که به ۲ الی ۳ ماه آینده بستگی دارد از بین برود، بهتر است با روح و روان جوانان این کشور بازی نکنید.

محمد طلا مظلومی ‏‏‏‏نماینده مردم بهبهان و آغاجاری نیز توییت کرد: خبری خوش، پس از  تلاش و پیگیریها و جلسات متعدد با سرلشکر باقری و وزیر دفاع و فرماندهان نظامی طی یکسال اخیر، حق مناطق جنگی به  کل شهرهای استان خوزستان تعلق گرفت.

وی همچنین در توییت دوم خود نوشت: به سرانجام رسیدن حق مناطق جنگی حوزه انتخابیه و سایر شهرستان ها ، حاصل تلاش جمعی ۱۴ نماینده استان های درگیر جنگ می باشد و در تلاش هستیم تا پرداختی آن در  تیرماه سال جاری تحقق یابد.

حسن شجاعی ‏‏‏‏‏‏‏نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه هم در توییتر عنوان کرد: بعد از اصلاح قانون چک در سال ۹۷، محکومیت‌های ناشی از چک تا به امروز ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است. از همه کسانی که به نحوی در پیشبرد آن دخیل هستند، تشکر می‌کنم. در کمیسیون اصل نود همچنان پیگیر مواردِ اجرا نشده قانون خواهیم بود.

نصراله پژمان‌فر ‏‏‏‌نماینده مردم مشهد و کلات نیز در توییتی نوشت: خبر مسرت بخش کاهش ۵۰ درصد آمار محکومان ناشی از چک که توسط رئیس هیات امنای ستاد دیه مطرح شد، موید دیگری بر اهمیت اجرای کامل قانون چک است. در کمیسیون اصل نود همچنان پیگیر تکمیل اجرای تکالیف قانونی این موضوع از جمله مسدود وجوه حساب صادرکنندگان چک برگشتی هستیم.

همچنین فاطمه محمدبیگی ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز توییت کرد: ایجاد زیرساخت و احراز آمادگی در راستای جراحی بزرگ اقتصادی از اولویت‌های مهم دولت است که بارها در مجلس به آن تاکید جدی داشته‌ایم.

وی افزود: نظارت دقیق، اجرای شفاف کالابرگ الکترونیک و ضرورت رساندن درست کالاها در شبکه توزیع یک ضرورت مهم در این تحول اقتصادی و مردمی سازی یارانه‌هاست

این نماینده مجلس در توییت دیگری نوشت: اصلاح و تقویت سامانه الکترونیک رفاه ایرانیان به عنوان زیرساخت مهم شناسایی و ارزیابی دهک‌ها بسیار مهم و اولویت‌دار است؛ جاماندگان از دریافت یارانه به قید سرعت باید مورد بررسی قرار بگیرند تا هر چه زودتر یارانه به دست دهک‌های واقعی برسد.

محمد حسن آصفری ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب هم در توییتی عنوان کرد: کمتر از یک ماه تا اعزام سفرحجاج به سرزمین وحی مانده هنوز مسئولان سعودی ویزای عناصر پیشرو را برای تامین هتل و مقدمات صادر نکرده اند. وزارت خارجه پیگری کند این رفتار سعودی‌ها خلاف عرف خادم الحرمینی است.

فاطمه قاسم‌پور ‏نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس نیز توییت کرد: قانون جهش تولید دانش‌بنیان از سال گذشته تا مرحله تصویب نهایی، فرآیند کارشناسی دقیقی را در مجلس طی کرده است و می‌تواند علاوه بر فواید جدی در حوزه اقتصاد برای حوزه زنان نیز فواید بسیاری داشته باشد.

سید مصطفی میرسلیم نماینده مردم تهران هم در توییتی عنوان کرد: برنده اصلی التهاب آفرینی، مفسدان و چپاولگران سالهای اخیرند تا فرصت فرار از چنگال عدالت را بیابند. همان‌ها برای رد گم کردن به آشوب دامن می زنند تا اصلاح امور به تأخیر افتد و مردم خسارت بیشتری ببینند و مفسدان فراموش شوند.

وی در توییت دیگری نوشت: دولت باید با ویژه خوارانی که  با اصلاحات اقتصادی متضرر می شوند و محرک و مشوق التهاب آفرینی برای به عقب انداختن تحول اصلاحی اند، قاطعانه برخورد کند.

هادی بیگی‌نژاد ‏‏‏‏نماینده مردم ملایر نیز توییت کرد: در سند تحول دولت سیزدهم به تشکیل شرکت پالایش و پتروشیمی اشاره شده است. مسئولان وزارت نفت بیان داشته‌اند که این موضوع، کارشناسی نیست! آقای رئیسی پاسخ دهند آیا این سند ملاک عمل دولت هست یا نه؟ آیا وزرای شما این سند را قبول دارند؟

امروز همچنین اردشیر مطهری نماینده مردم گرمسار و آرادان در رشته توییتی با هشتگ‌های صنعت خودروسازی، جراحی اقتصادی و مافیای خودرو نوشت: عضو هیات مدیره خودروسازی سایپا: بابت هر خودرویی که تولید می شود، سایپا بطور متوسط ۷۰میلیون تومان ضرر می دهد و زیان تلفیق این گروه در پایان سال جاری را ۵۸ هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

وی اضافه کرد: ۳ تا سوال: ۱.تداوم فعالیت گروه خودروسازی سایپا چه توجیهی دارد؟ ۲.پرداخت ضرر اندر ضرر از بیت المال و جیب مردم کافی نیست؟ ۳.نباید با معترفین به برباد دادن بیت المال برخورد شود؟

این نماینده مجلس یادآور شد: هشدار؛ ۱.اگر به خصوصی سازی مثل زمان جهانگیری و واگذاری به اقوام کرباسچی، قبه، نوری فکر می‌کنید با بودن دولت و مجلس انقلابی محال است. ۲.تلاش، انحلال یا اخراج تنها گزینه های پیش روی شماست. ۳.به پیمان خود با مردم وفاداریم. تعیین تکلیف شما سخت تر از جراحی بزرگ اقتصادی فعلی نیست. باور کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − 4 =