Take a fresh look at your lifestyle.

زکات فطره در پروژه های عمرانی هزینه نمی شود

محسن داوودی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار «ابهرآنلاین»، با اشاره به جمع آوری زکات فطره امسال، افزود: پیش بینی می شود امسال بیش از 6 میلیارد ریال زکات در شهرستان خرمدره جمع آوری شود.
وی اظهار کرد: امسال به منظور جلوگیری از سردرگمی مردم، از بکارگیری صندوق های متفاوت پرهیز خواهد شد و با همکاری و همراهی تمامی اعضای هئیت امنای مساجد و موسسه های خیریه از صندوق های یک شکل استفاده می شود.
رئیس کمیته امداد ابهر تصریح کرد: مطابق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی و احکام فقهی مربوطه و براساس اجازه مقام معظم رهبری و حکم حکومتی تنها نهاد متولی جمع آوری و جذب و هزینه کرد زکات ها که زکات فطره نیز جزو آن می باشد شورای زکات کشور و به تبع آن استان و شهرستان است که دبیر خانه این شورا در کمیته امداد مستقر است.
دبیر شورای زکات شهرستان ابهر ابراز کرد: با توجه به قانون و بخشنامه معاون وزیر کشور همکاری های لازم جهت تحقق برنامه ساماندهی زکات فطره با رعایت اصول شرعی و دینی با اختصاص به محرومان و فقرای جامعه انجام خواهد شود.
وی خاطرنشان کرد: ساماندهی زکات فطره موجب بالا رفتن میزان اثر گذاری این واجب شرعی و منبع عظیم مالی اسلامی در رفع مشکل نیازمندان جامعه می شود.
7324/6085

مهمترین اخبار ابهر را در ابهرآنلاین پیگیر باشید.

منبع خبر: http://www.irna.ir/fa/News/82940243/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.