معرفی وب‌سایت تاریخ ما

وب‌سایت تاریخ ما دانشنامه فرهنگی است که از تیر ماه سال ۱۳۸۶ شروع به کار کرده و مطالب تولیدی را در وب‌گاهی با همین نام منتشر می‌کند.
موضوع اصلی فعالیت این وب‌گاه، تاریخ جهان باستان است؛ اما موضوعات دیگری چون فرهنگ، علوم اجتماعی، فلسفه، عرفان، ادیان و مذاهب، اساطیر، چهره‌های ماندگار با تأکید ویژه و با اولویت قرار دادن به نگاه تاریخی و مستند در حوزه ي فعاليت اين وب گاه مي باشد.
«تاريخ ما» به چهار زبان فارسی، انگلیسی، عربی و ترکی استانبولی فعالیت می‌کند و عمده شهرت آن به علت کتابخانه تاریخی آن است که بیش از سه هزار کتاب تاریخی را در دسترس علاقمندانش قرار داده است.
«تاريخ ما» توسط «اِنی کاظمی» در سال ۱۳۸۶ بنیانگذاری شده است. مرکز ثبت این وب‌گاه در «جمهوری اسلامی ایران» مي باشد و بیش از ۶۰ درصد از مطالب این وب‌گاه تولیدی و باقی بازنشر مقالات نویسندگان عضو وب‌گاه و تارنماهای مشهور حوزه تاریخ مي باشد. مشی عمومی “تاریخ ما” حرکت بر اساس رویکردی بی‌طرفانه است و دیدگاه‌های گوناگون و متضاد در کنار هم منتشر می‌شوند و این مسئله موجب انتقاد برخي سایت هاي اصولگرا و جریان‌های مذهبی شده است.

این وب‌گاه در حالی که رتبه ۲۵۰ الکسا كشور و ۱۳٫۷۰۰ دنیا را داشت و درحالي با میانگین ۱۰۰٫۰۰۰ بازدید کننده بازديد يك سايت تاريخي در جهان سوم را تكان داده بود، در آبان ۱۳۹۱، توسط “کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه” به علت نامعلوم فیلتر شد و تلاش‌ها برای رفع فیلترینگ آن به جايي نرسيد.
هم اكنون “تاريخ ما” با تغییر آدرس به فعالیت خود ادامه می‌دهد؛ عموم مدیران و کاربران ارشد این وب‌گاه دانشجویان رشته‌های علوم انسانی هستند.

ممکن است شما دوست داشته باشید