خانه » اخبار » بیش از ۲۸۰ واحد تولیدی در چهار شهرک صنعتی ابهر فعالیت می‌کنند
بیش از ۲۸۰ واحد تولیدی در چهار شهرک صنعتی ابهر فعالیت می‌کنند

بیش از ۲۸۰ واحد تولیدی در چهار شهرک صنعتی ابهر فعالیت می‌کنند

وجیه الله نوروزی شامگاه چهارشنبه در جلسه هم اندیشی در رابطه با مشکلات مهم و اساسی ابهر و مجمع نمایندگان استان در فرمانداری ابهر، اظهار کرد: این فرصت فراهم شده تا نمایندگان با حضور در شهرستان بیشتر از مسایل شهرستان باخبر شوند و با هم افزایی و همفکری یکدیگر و همکاری مدیران اجرایی استان، گام های مفید و موثری در راستای رفع موانع و مشکلات استان، شهرستان و کشور بردارند.
وی خاطرنشان کرد: مدیران آشنایی کامل از ظرفیت استان و شهرستان دارند و از توانمندی های شهرستان مطلع هستند می‌دانیم که پس از انقلاب ظرفیت های بسیاری در ابهر ایجاد شده که رسیدگی به این ظرفیت ها انرژی بر است و مساعدت ویژه همه مدیران و نمایندگان استان را می طلبد.
فرماندار ابهر ابراز کرد: در حال حاضر صنایع بسیار مهمی در ابهر فعالیت دارند که بخشی از آنها جزو زنجیره تولید در کشور محسوب می‌شود که حفظ این زنجیره از اهداف مهم استانی بوده است و تامین مواد اولیه در شرایط خاص فعلی یکی از اقدامات بسیار مهم بود.
وی تاکید کرد: وظیفه خطیری در حفظ زنجیره تولیدی صنایع فولادی، نساجی و سلولزی داریم که شهر ابهر به عنوان یکی از قطب‌های این صنایع در کشور به شمار می‌رود.
نوروزی با اشاره به چهار شهرک صنعتی ابهر، یادآور شد: یک شهرک صنعتی دیگر در صایین قلعه در شرف صدور مجوز است که در صورت آغاز فعالیت در حوزه صنایع تبدیلی و کشاورزی اشتغالزایی قابل توجهی ایجاد می‌کند.
وی بیان کرد: در حال حاضر بیش از ۴۸ واحد تولیدی طرح توسعه دارند و پنج واحد تولیدی که بیش از ۱۲ سال تعطیل بودند دوباره به چرخه تولید بازگشتند همچنین ۶ واحد تولیدی در شرف احیا هستند.
این مسوول خاطرنشان کرد: سرمایه گذاران بسیار خوبی به شهرستان جذب شد و در پی آن سه طرح بزرگ و مهم تولیدی ابهر در حال تکمیل است که با سرمایه گذاری کلان تا پایان سال با حضور مسوولان کشوری به بهره‌برداری می‌رسد.
نوروزی ابراز کرد: با نگاه به صنعت کفش هیدج مشاهده می‌شود این خوشه با ۱۶۰ واحد تولید کفش و واحدهای بسته بندی و بوجاری حبوبات دارای ظرفیت مناسبی برای اشتغال است و حمایت از این مجموعه همواره مد نظر ما قرار دارد.
وی بیان کرد: رودخانه ابهر رود که موجب شده زمین های این گستره از نظر کشاورزی بسیار مستعد باشد تولیدات متنوعی در حوزه کشاورزی و دامپروری در این منطقه تولید شود.
فرماندار ابهر تصریح کرد: در زمینه صنایع تبدیلی و سردخانه، این منطقه ظرفیت بسیار بالایی برای سرمایه گذاری دارد که تا امروز مغفول مانده است.

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.