خانه » اخبار » یک هزارو ۵۶۲ زنجانی از آموزش همگانی در خانه‌های هلال بهره‌مند شدند
یک هزارو ۵۶۲ زنجانی از آموزش همگانی در خانه‌های هلال بهره‌مند شدند

یک هزارو ۵۶۲ زنجانی از آموزش همگانی در خانه‌های هلال بهره‌مند شدند

شهرام میرزایی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: برگزاری این دوره های آموزشی موجب توانمندسازی جامعه برای واکنش به موقع افراد آموزش دیده به منظور جلوگیری از تلفات جانی و خسارت های مالی گسترده در بحران شده و آمادگی در برابر مخاطرات در خانه های هلال، اقدامی اولیه برای ایجاد تاب آوری مردم مناطق و محلات در برابر آسیب های محیطی، حوادث و سوانح است.
وی یادآوری کرد: با این اقدام می توانیم به افزایش سرانه آموزشی شهروندان، پاسخگویی و واکنش سریع و به موقع در برابر حوادث و بحران ها با کمک ظرفیت سازی و توانمند کردن جوامع محلی به ویژه در مناطق دارای خانه های هلال و ایجاد پل ارتباطی و تعامل بین جوامع شهری و روستایی و جمعیت هلال احمر کمک قابل توجهی کنیم.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه راه اندازی خانه های هلال در سطح کشور مورد تاکید رییس جمهوری و رییس جمعیت هلال احمر کشور است، گفت: بهره مندی شهروندان از آموزش همگانی و کمک های اولیه در سطح روستاها موجب مدیریت درست و صحیحی از حوادث توسط این افراد در ساعت اولیه تا رسیدن نیروهای امدادی می‌شود و هدف از راه اندازی این خانه ها گسترش جمعیت هلال احمر در مناطق مختلف استان زنجان است تا بتوانیم در حوادث و سوانح از این پایگاه ها به عنوان مرکز عملیاتی استفاده کنیم.
میرزایی تاکید کرد: هر چه این آموزش ها بیشتر شود و جامعه هدف بیشتری را تحت پوشش قرار دهیم ما نیز آسوده خاطر خواهیم بود که مردم می توانند در ساعت اولیه تا رسیدن نیروهای امدادی اقدامات مورد نیاز را انجام دهند.
وی به خدمات عام المنفعه و خیرخواهانه جمعیت هلال احمر اشاره کرد و اظهارداشت: خانه های هلال می تواند پایگاهی برای این موضوع باشد تا بتوانیم کمک های مردمی را که برای مناطق آسیب دیده از سوانح و نیازمند کمک همنوعان باشند، جمع آوری کنیم.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با تاکید بر اینکه از ابتدای مرداد تاکنون ۱۵۲ دوره آموزش همگانی برای یکهزار و ۵۶۲ نفر برگزار شده است، خاطرنشان کرد: از این تعداد دوره آموزشی ۶۰ دروه در مناطق روستایی و ۳۸ مورد نیز در مناطق شهری در ۹۸ خانه هلال استان در شهرستان های طارم، خدابنده، ماهنشان، ابهر، ایجرود، زنجان و خرمدره محقق شد.
میرزایی افزود:  ۱۰۴ مربی هلال احمر دوره آموزش همگانی را برای کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در خانه های هلال  تدریس کرده اند.
به گفته وی، عضو گیری در خانه های هلال و ارائه آموزش های مورد نیاز برای هموطنان در این خانه ها همچنان ادامه دارد.

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.