خانه » اخبار » سومین سوگواره «از عاشورا تا اربعین» در ابهر برگزار می‌شود
سومین سوگواره «از عاشورا تا اربعین» در ابهر برگزار می‌شود

سومین سوگواره «از عاشورا تا اربعین» در ابهر برگزار می‌شود

آیسان صادقی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ابهرآنلاین افزود: محرم و عاشورا در فرهنگ مذهبی مردم ایران و به تبع آن در شهرستان ابهر همواره جایگاه خاص و برجسته ای داشته است که موجب شکل‌گیری سنت‌ها و مراسم‌هایی است که به عنوان میراث معنوی نسل به نسل به دست ما رسیده است.
وی افزود: شکوه و عظمت عزاداری‌های محرم در شهرستان ابهر هرساله در دهه اول این روزها عزاداران بسیاری را به مساجد و تکایا و هیات ها می‌کشاند که امسال به دلیل شرایط ویژه شیوع کرونا تمامی مراسم‌ها تحت تاثیر قرار گرفتند و با تاکید بر رعایت پروتکل ها بودند.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ابهر با اشاره به برگزاری سومین سوگواره «از عاشورا تا اربعین» در ابهر، تصریح کرد: این سوگواره با اهداف گسترش، رشد و تداوم فرهنگ عاشورایی در شهرستان، همچنین تهیه و تولید محتوای صحیح و مطلوب و دستیابی به آثار ماندگار در قالب تصویر برگزار می شود.
وی کندوکاو در سنت ها، آداب و رسوم عزاداری و شناساندن حماسه عاشورا و اربعین حسینی، از زوایای مختلف و سندیت بخشیدن به این مراسم در جهت شناخت ارادت مردم به سالار شهیدان، همچنین توسعه فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت را از دیگر اهداف برگزاری سوگواره عنوان کرد.
این مسوول با اشاره به بخش دوم موضوع جشنواره با عنوان محرم و کرونا، خاطرنشان کرد: ارج نهادن به زحمات کادر بهداشت و درمان در زمان شیوع ویروس کرونا از اهداف این بخش از سوگواره بوده است.
صادقی با اشاره به اینکه آخرین مهلت ارسال آثار تا اول مهرماه است، بیان کرد: متقاضیان پس از مطالعه فراخوان سوگواره نسبت به ارسال آثار طبق ضوابط سوگواره اقدام کنند.

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.