خانه » اخبار » سلامتی دانش‌آموزان اولویت آموزش و پرورش است
سلامتی دانش‌آموزان اولویت آموزش و پرورش است

سلامتی دانش‌آموزان اولویت آموزش و پرورش است

عباس عزیزخانی روز یکشنبه در مراسم بازگشایی مدارس شهرستان ابهر، با تبریک سال تحصیلی جدید به دانش آموزان و مسوولان آموزش و پرورش در همه رده ها، گفت: همه مدارس شهرستان با رعایت پروتکل های بهداشتی بازگشایی شدند و امسال با توجه به شرایط ویژه کرونایی امیدوار هستیم تا با برنامه ریزی دقیق و اصولی مهری ماندگار را آغاز کنیم.
وی با تاکید بر لزوم حفظ سلامتی و ایمنی دانش آموزان در وهله اول، تاکید کرد: شرایط امروزی دنیا ایجاب می‌کند برای فعالیت‌های آموزشی هم با ایجاد بسترهای لازم برنامه‌ریزی متناسب انجام شود.  
این مسوول ابراز کرد: چگونگی حضور دانش‌آموزان در شورای مدرسه بررسی و در مورد آن تصمیم گیری خواهد شد و امسال نیز مانند سال قبل معلمان با فعالیت مجاهدانه جلوه ای از ایثار را به نمایش می‌گذارند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر با تقدیر از تلاش‌های مجدانه معلمان در آموزش مجازی، خاطرنشان کرد: مدیران مدارس باید با انعطاف پذیری نسبت به شرایط تصمیم گیری کنند.
فرماندار ابهر نیز در این مراسم با تقدیر از حوزه هایی که در امر بازگشایی مدارس تلاش داشتند، خاطرنشان کرد: همکاری اولیا و مربیان مدرسه برای مدیریت شرایط بسیار مهم و ضروری است.
وجیه الله نوروزی با اشاره به شرایط ویژه کرونایی موجود، افزود: امروز فضاهای آموزشی و بویژه دانش آموزان پایه‌های پایین تر رنگ و بوی ماه مهر را داشتند که امسال با توجه به شیوع بیماری منحوس کرونا و احتمال نیاز به تعطیلی های بیشتر در سال تحصیلی، بهار آموزش از شهریور آغاز شده است.
وی با تاکید بر لزوم حفظ سلامتی دانش آموزان که سرمایه‌های انسانی کشور هستند، تاکید: بازگشایی مدارس منوط به رعایت کامل پروتکل های بهداشتی بوده است.
به گزارش ابهرآنلاین، در این مراسم رییس اداره هسته مرکزی اداره کل آموزش و پرورش زنجان یکی از مهمترین تاکیدهای وزارت آموزش و پرورش را محروم نبودن هیچ دانش‌آموزی از تحصیل عنوان کرد.
سید سالار موسوی بیان کرد: ارتباط چهره به چهره معلم با دانش‌آموز نقش غیرقابل انکار در کیفیت آموزش داشته و تاثیرگذاری بیشتری دارد که با توجه به این موضوع باید تلاش کنیم آموزش‌ها را بر حسب شرایط جدید و رعایت پروتکل‌های بهداشتی تطبیق دهیم.

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.