خانه » اخبار » ۱۲۰ کیلومتر تا پایان سال به راه‌های اصلی استان زنجان اضافه می‌شود
۱۲۰ کیلومتر تا پایان سال به راه‌های اصلی استان زنجان اضافه می‌شود

۱۲۰ کیلومتر تا پایان سال به راه‌های اصلی استان زنجان اضافه می‌شود

مسعود بیات‌منش روز دوشنبه در جریان بازدید معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور از پروژه های راهسازی استان زنجان اظهار داشت: این سه محور شامل زنجان- بیجار، قیدار- سلطانیه و ابهر- تاکستان است.
وی پروژه‌های راهسازی را هزینه‌بر خواند و خاطرنشان کرد: احداث هر کیلومتر از راه اصلی بالغ بر هشت میلیارد تومان اعتبار لازم دارد.
بیات‌منش افزود: ۶۰ کیلومتر باقیمانده از این محورها با سرمایه‌گذاری انجام شده به مرحله روسازی رسیده و با هزینه حدود ۲ میلیارد تومان برای هر کیلومتر به اتمام می‌رسند.
مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه برای تامین بخشی از هزینه‌ها از توانمندی پیمانکاران استفاده می‌کنیم، گفت: با پرداخت نیمی از هزینه پیمانکاران، بقیه را با تهاتر از محل بند “و” جبران می‌کنیم.
وی با بیان اینکه در استفاده از این بند در پروژه‌های راهسازی جزو استان‌های پیشرو هستیم، اظهار داشت: امسال برنامه‌ریزی شده که مطالبات گذشته پیمانکاران به میزان ۶۸ میلیارد تومان را بتوانیم از محل بند “و” تامین کنیم.
بیات‌منش با اشاره به سه محور فوق، خاطرنشان کرد: باند دوم محور زنجان- بیجار به میزان ۱۵ کیلومتر بوده و از پروژه‌های مصوب کارگروه جهش تولید استان در سال جاری است و هم‌اکنون ۷۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
این مسوول افزود: محور بعدی، باند دوم محور ابهر- تاکستان به طول ۱۵ کیلومتر است و ۸۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
بیات‌منش ادامه داد: پروژه سوم نیز باند دوم محور سلطانیه- قیدار به طول ۳۰ کیلومتر است که ۵۰ درصد پیشرفت دارد.
وی گفت: برای تکمیل این سه پروژه در مجموع به ۸۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.