خانه » اخبار » انبارهای امدادی جمعیت هلال احمر در حال تجهیز است
انبارهای امدادی جمعیت هلال احمر در حال تجهیز است

انبارهای امدادی جمعیت هلال احمر در حال تجهیز است

مهراب شریفی روز یکشنبه در حاشیه نشست مدیران جمعیت هلال احمر استان زنجان در جمع خبرنگاران افزود: زیرساخت‌های امدادی، درمانی و بهداشتی هلال احمر استان زنجان در وضعیت مناسبی است و همکاران این مجموعه خدمات قابل توجهی در پیشگیری از بیماری کرونا داشتند و این آمادگی برای ارایه خدمات همچنان وجود دارد تا چنانچه استان در خصوص این بیماری با مشکلاتی مواجه شد نیروهای هلال احمر بتوانند خدمات مناسبی ارائه دهند.
وی با تاکید بر اینکه وضعیت امدادی جمعیت هلال احمر استان زنجان مورد بررسی اجمالی قرار گرفت که به نسبت قابل قبول است، اظهارداشت: در انبارهای امدادی شمالغرب زنجان امکانات خوبی پیش بینی شده که از محل کمک هایی که دولت برای تجهیز انبارهای امدادی تخصیص داده به زنجان هم اختصاص داده خواهد شد.
معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی گفت: مقدمات کار در تهران در دست انجام است که به زودی بر ذخایر امدادی اضافه خواهد شد که با این اقدامات سطح آمادگی جمعیت هلال احمر ارتقا خواهد یافت.
شریفی سده خاطرنشان کرد: برای خرید و تجهیز بخشی از اقلام امدادی با کمک رییس جمهوری اعتباری تخصیص داده شده که در حال خریداری هستیم و ناوگان آمبولانسی نیز به روز می‌شود.
وی یادآوری کرد: تعدادی آمبولانس و خودروهای امدادی به ناوگان هلال احمر به منظور ارائه بهتر خدمات امداد و نجات اضافه خواهد شد.
معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی با بیان اینکه وظیفه اصلی جمعیت هلال احمر ارائه خدمات امدادرسانی و کمک به آسیب دیدگان ناشی از حوادث است، افزود: در استان زنجان ظرفیت خوبی پیش بینی شده که پایگاه امدادی شمالغرب زیرساخت مناسبی است که در استان زنجان وجود دارد.
 شریفی سده تاکید کرد: سازمان امداد و نجات این پایگاه امدادی که نقش محوری در منطقه شمالغرب کشور ایفا می کند را تجهیز خواهد کرد و استان زنجان به لحاظ امدادی وضعیت قابل قبولی دارد و کاستی های آن نیز باید رفع شود.
وی اضافه کرد: مراکز بهداشتی، درمانی و توانبخشی هلال احمر در استان زنجان ظرفیت های خوبی دارد که قابل ارتقا و بهینه سازی است.
شریفی سده به موضوع بیماری کرونا اشاره کرد و افزود: بیش از گذشته باید آمادگی لازم برای حمایت از مردم و ارایه کمک ها و خدمات امدادی و بهداشتی وجود داشته باشد.
معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی گفت: هلال احمر در استان زنجان اقدام به آماده سازی و تجهیز نقاهتگاه هایی برای بیماران مبتلا به کرونا کرده و آمادگی بیشتر در سطح این استان برای مقابله با این بیماری و در صورت وخامت اوضاع نیز وجود دارد. 
شریفی سده هدف خود از سفر یک روزه به زنجان را اطلاع از وضعیت و آمادگی استان برای مقابله با حوادث بیان کرد.
معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی، مدیرکل عمرانی و مدیر کل منابع انسانی و تحول اداری، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان، معاون منابع انسانی و پشتیبانی این استان در سفر یک روزه خود به این استان در بدو ورود از انبار و ساختمان اداری جمعیت هلال احمر شهرستان ابهر و ساختمان جدید التاسیس این شهرستان، پایگاه امدادی و مرکز آموزش های تخصصی شمالغرب بازدید از انبارهای امداد و نجات در این پایگاه، از بخش های مختلف مرکزجامع توانبخشی جمعیت هلال احمر زنجان از جمله فیزیوتراپی، گفتاردرمانی، کادردرمانی جسمی – حرکتی، انبار، قالب گیری، تولید و فلزکاری، بریس ستون فقرات، کفش طبی گفتاردرمانی پروتز و ارتز، کتابخانه امام خمینی(ره) هلال احمر زنجان و سالن همایش نوسازی و بازسازی شده این شهر، درمانگاه و داروخانه هلال احمر زنجان، پایگاه امدادی و انبارهای زنجان بازدید و در جریان روند فعالیت و آمادگی تیم های واکنش سریع و آنست استان زنجان قرار گرفتند.

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.