خانه » اخبار » ۱۰۹ نفر نامزد شوراهای اجرایی و بازرسان جمعیت هلال احمر استان زنجان شدند
۱۰۹ نفر نامزد شوراهای اجرایی و بازرسان جمعیت هلال احمر استان زنجان شدند

۱۰۹ نفر نامزد شوراهای اجرایی و بازرسان جمعیت هلال احمر استان زنجان شدند

شهرام میرزایی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: ثبت نام از نامزدهای شوراهای اجرایی و بازرسان جمعیت هلال احمر از ۱۱ اردیبهشت آغاز و ۱۷ این ماه به پایان رسید.
وی اظهارداشت: ۱۰۹ نفر در شهرستان‌های خدابنده، طارم، خرمدره، ماهنشان، زنجان، ایجرود و ابهر نامزد شوراهای اجرایی و بازرسان پنجمین دوره انتخابات مجامع هلال احمر شدند که از این تعداد ۱۵ نفر خانم و بقیه آقا هستند.
رییس ستاد اجرایی پنجمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: بیشترین تعداد نامزدهای ثبت نام کرده در شوراهای اجرایی و بازرسان پنجمین دوره انتخابات هلال احمر استان به ترتیب در شهرستان های خدابنده، ماهنشان و ایجرود است.
میرزایی اضافه کرد: انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر هر چهار سال یک بار در همه مراکز جمعیت هلال احمر کشور برگزار می شود.
وی یادآوری کرد: این انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر در استان زنجان همزمان با سراسر کشور ۲۳ خرداد امسال برگزار خواهد شد.
رییس ستاد اجرایی پنجمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در مراحل مختلف رای گیری و شمارش آرا به حتم لحاظ می‌شود و با توجه به شیوع ویروس کرونا یکی از اولویت های ستاد انتخابات در استان رعایت فاصله گذاری اجتماعی اعضای شرکت کننده و همکاران در انتخابات است تا از شیوع و انتقال این ویروس جلوگیری شود.
میرزایی با بیان اینکه برگزاری این انتخابات بیانگر مردمی بودن جمعیت هلال احمر است، تاکید کرد: هلال احمر سازمانی امدادی و بشر دوستانه بین المللی است که عموم مردم می توانند در آن عضویت داشته باشند و در تعیین سرنوشت آن نیز نقش مستقیم و اثر گذاری را ایفا کنند، چرا که مردم ارکان اصلی جمعیت هلال احمر را تشکیل می دهند و سرمایه ارزشمند این نهاد عام المنفعه نیز به شمار می روند.
وی خاطرنشان کرد: بر همین اساس نیز اعضا و داوطلبان جمعیت هلال احمر با تشکیل شوراهای اجرایی در مراکز شهرستان ها، هیات مدیره در مرکز استان و شورای عالی در جمعیت هلال احمر کشور در ارکان تصمیم گیری و تصمیم سازی این سازمان مردم نهاد نقش ایفا می کنند.

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.