خانه » اخبار » باران سطح آزادراه‌های زنجان را لغزنده کرده است
باران سطح آزادراه‌های زنجان را لغزنده کرده است

باران سطح آزادراه‌های زنجان را لغزنده کرده است

جواد یوسفی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ابهرآنلاین افزود: بارش باران در آزادراه‌های زنجان – قزوین، زنجان – تبریز، و جاده های ترانزیت زنجان- خرمدره- ابهر و زنجان – میانه به دلیل بارش باران لغزنده است.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این مسیرها جاده‌های زنجان – طارم، زنجان – بیجار، زنجان – تهم – چورزق، سلطانیه به خدابنده، ابهر به خدابنده و خدابنده – همدان نیز بارانی و سطح این جاده‌های ارتباطی نیز لغزنده است.
معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: در جاده های زنجان – دندی،  دندی – تخت سلیمان و نیک پی به ماهنشان  بارش باران جریان دارد.
یوسفی تاکید کرد: رانندگان در چنین شرایط جوی از سرعت و سبقت غیرمجاز به جد خودداری کنند چرا که با لغزندگی سطح جاده‌ها و رعایت نکردن احتیاط و قوانین رانندگی احتمال وقوع هر حادثه دلخراشی وجود دارد. 
معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان گفت: مسافران و رانندگان در صورت وجود ضرورت برای تردد از طریق شماره ۱۸۱۶ مرکز راهداری استان زنجان از وضعیت جاده ها مطلع شوند.
یوسفی اضافه کرد: رانندگان و مسافران می توانند برای اطلاع از وضعیت جاده های دیگر استان های کشور از طریق سامانه ۱۴۱ و نرم‌افزار موبایلی ۱۴۱ مطلع شوند.
به گفته وی، اکیپ‌های راهداری در ۳۰ گردنه کوهستانی استان مستقر و در حال ارائه خدمات هستند.
معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان از رانندگان خواست، خودروهای خود را به سیستم گرمایشی، تجهیزات ایمنی و زمستانی، چراغ‌های مه شکن مجهز کنند.
به گزارش ابهرآنلاین، ۳۷ دستگاه نظارت تصویری و ۵۸ دستگاه تردد شمار در مسیرهای ارتباطی استان زنجان فعال است.
علاوه بر این ۲۰ دوربین ثبت تخلف در آزادراه های زنجان – قزوین و زنجان – تبریز وجود دارد که در ۲۴ ساعت از شبانه روز هکه تخلفات رانندگی را ثبت می کند.

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.