خانه » اخبار » ثبت نام از نامزدهای شوراهای اجرایی جمعیت هلال احمر زنجان آغاز شد
ثبت نام از نامزدهای شوراهای اجرایی جمعیت هلال احمر زنجان آغاز شد

ثبت نام از نامزدهای شوراهای اجرایی جمعیت هلال احمر زنجان آغاز شد

شهرام میرزایی روز شنبه با اعلام این مطلب به خبرنگاران افزود: ثبت‌نام از نامزدهای شوراهای اجرایی و بازرسان جمعیت هلال احمر در شهرستان های خدابنده، طارم، خرمدره، ماهنشان، زنجان، ایجرود و ابهر از تا ۱۷ اردیبهشت جاری ادامه دارد.
وی به شرایط انتخاب شوندگان از مجمع شهرستان برای شورای اجرایی و بازرسان اشاره کرد و اظهار داشت: داشتن حداقل ۲۵ سال سن، حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی یا معادل آن از مراکز معتبر آموزش عالی، سابقه سه سال فعالیت کار اجرایی با تجربه مفید بر اساس مدارک و مستندات و با تایید ستاد اجرایی انتخابات شهرستان و سابقه حداقل ۲ سال عضویت داوطلبانه در هلال احمر از مهمترین شرایط انتخاب شوندگان است.
رییس ستاد اجرایی پنجمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر هر چهار سال یکبار در همه مراکز جمعیت هلال احمر کشور برگزار می شود.
میرزایی، شرایط شرکت کننده‌ها و انتخاب کنندگان در انتخابات جمعیت هلال احمر را تابعیت جمهوری اسلامی و حداقل ۱۸ سال تمام و داشتن ۶ ماه سابقه عضویت داوطلبی در هلال احمر بیان کرد.
وی خاطرنشان کرد: مرحله نخست، این انتخابات در شهرستان های زنجان، خدابنده، ماهنشان، ابهر، ایجرود، طارم و خرمدره پس از تشکیل مجمع جمعیت هلال احمر هر شهرستان که متشکل از همه اعضا و داوطلبان جمعیت هلال احمر است، همزمان با سراسر کشور ۲۳ خردادماه امسال برگزار خواهد شد.
رییس ستاد اجرایی پنجمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در مراحل مختلف رای گیری و شمارش آرا به حتم لحاظ می شود و با توجه به شیوع ویروس کرونا یکی از اولویت های ستاد انتخابات در استان رعایت فاصله گذاری اجتماعی اعضای شرکت کننده و همکاران در انتخابات است تا از شیوع و انتقال این ویروس جلوگیری شود.
میرزایی با بیان اینکه برگزاری این انتخابات بیانگر مردمی بودن جمعیت هلال احمر است، ادامه داد: هلال احمر سازمانی امدادی و بشر دوستانه بین المللی است که عموم مردم می توانند در آن عضویت داشته باشند و در تعیین سرنوشت آن نیز نقش مستقیم و اثر گذاری را ایفا کنند، چرا که مردم ارکان اصلی جمعیت هلال احمر را تشکیل می دهند و سرمایه ارزشمند این نهاد عام المنفعه نیز به شمار می روند.
وی افزود: بر همین اساس نیز اعضا و داوطلبان جمعیت هلال احمر با تشکیل شوراهای اجرایی در مراکز شهرستان ها، هیات مدیره در مرکز استان و شورای عالی در جمعیت هلال احمر کشور در ارکان تصمیم گیری و تصمیم سازی این سازمان مردم نهاد نقش ایفا می کنند. 
رییس ستاد اجرایی پنجمین دوره انتخابات مجامع جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: فرایند برگزاری و روز شمار مراحل مختلف این انتخابات و موضوع ثبت نام داوطلبان جهت عضویت در شوراهای اجرایی به همه شعب جمعیت هلال احمر استان ابلاغ شده است.
میرزایی از همه اعضا و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان زنجان برای شرکت در انتخابات مجامع دعوت کرد و از آنان خواست؛ با حضور پرشور و اثر گذار خود در ماموریت های انساندوستانه، مقدس و ارزشمند این نهاد نقش موثر و فعالتری داشته باشند.

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.