خانه » اخبار » ۳۰۵ میلی متر بارش در زنجان ثبت شد
۳۰۵ میلی متر بارش در زنجان ثبت شد

۳۰۵ میلی متر بارش در زنجان ثبت شد

یوسف رضا پور در گفتگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» به میزان بارش‌ها در استان زنجان اشاره کرد و گفت: از اول «ابهرآنلاین»ماه سال گذشته تا ۲۵ فروردین سالجاری بیش از ۳۰۵ میلی متر بارش در استان ثبت شده است.

وی اظهار کرد: این میزان بارش نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۵ درصد کاهش دارد و نسبت به میانگین بلند مدت هم ۳۶ درصد افزایش دارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان زنجان، گفت: ۹ ایستگاه شرکت آب منطقه‌ای استان زنجان میزان بارش‌ها را ثبت می‌کنند.

رضا پور با بیان اینکه از اول «ابهرآنلاین»ماه سال گذشته تاکنون کیفیت بارندگی در استان خوب بوده است، ابراز کرد: تنوع بارش در استان خوب بوده و بارش‌ها بیشتر به صورت برف بوده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان زنجان، تصریح کرد: در فروردین ماه سال گذشته بارش ۸۰ تا ۹۰ میلی متر ی در ابهر ثبت شد و این امر باعث شد تا آب سد کینه ورس سر ریز شده و رها سازی انجام شد.

رضا پور ذخایر پشت سدهای تهم و کینه ورس را مطلوب اعلام کردو افزود: این دو سد آب شرب شهرستان‌های زنجان، ابهر و خرمدره را تامین می‌کنند.

وی با بیان اینکه ۶۷ درصد سد تهم پر شده که نسبت به سال گذشته ورودی آب به این سد ۷ درصد افزایش داشته است، افزود: سد کینه ورس هم ۸۹ درصد پر شده است و امسال ۱.۵ برابر حجم مخزن ورودی آب به سدها داریم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان زنجان، گفت: با وجود بارش های صورت گرفته، آب پشت سد تهم رها سازی نمی شود.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4900104/۳۰۵-میلی-متر-بارش-در-زنجان-ثبت-شد

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.