خانه » اخبار » بهره گیری بهینه از موقوفه‌ها از عوامل تاثیرگذار در جهش تولید است
بهره گیری بهینه از موقوفه‌ها از عوامل تاثیرگذار در جهش تولید است

بهره گیری بهینه از موقوفه‌ها از عوامل تاثیرگذار در جهش تولید است

حجت‌الاسلام مختار کرمی در گفتگو با خبرنگار «ابهرآنلاین»، با بیان اینکه عمده شعارهایی که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ می‌شود، با رویکرد اقتصادی و توجه به معیشت مردم بوده و این نوعی نفشه راه برای نهادهایی است که می‌توانند در این حوزه ایفای نقش کنند، افزود: سازمان اوقاف و امورخیریه، یکی از نهادهایی است که مورد خطاب رهبر فرزانه انقلاب بوده و در همین راستا ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد.

وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های نماینده ولی‌فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه، اهتمام جدی به حوزه سرمایه‌گذاری و در کل بخش اقتصادی است، تصریح کرد: در همین مسیر سفارش‌ها و سیاست‌ها به مدیران در استان‌ها اعلام شده که حتماً باید برنامه‌ای منسجم در راستای تحقق شعار سال داشته باشند. در استان برنامه‌ریزی لازم برای تحق شعار سال یعنی جهش تولید انجام گرفته است که در چند حوزه انجام خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه زمین های موقوفه کشاورزی در برخی نقاط استان زنجان وجود دارد، گفت: بهره گیری بهینه از موقوفه‌های زنجان از مهمترین عوامل مهم و تاثیرگذار در زمینه جهش تولید است.

کرمی در ادامه از اجرای درختکاری زیتون در ۳۵۰ هکتار از زمین‌های منطقه ته‌دره شهرستان طارم خبر داد و با یادآور اینکه اجرای این طرح تحول عظیمی در این حوزه ایجاد و علاوه بر تولید زیتون و فرآورده‌های آن، زمینه اشتغال ۳۰۰ نفر را نیز فراهم خواهد کرد، ادامه داد: همچنین طرح پرورش دام، پرورش بوقلمون و پرورش ماهی نیز در همین راستا پیش‌بینی شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه طرح درختکاری زیتون ۲۰ هکتاری نیز در منطقه دیگری از شهرستان طارم برنامه‌ریزی شده است، اظهار کرد: در همین راستا برنامه‌ریزی برای فعال کردن سه معدن در شهرستان‌های خدابنده (روستای اردهین) و ابهر (روستای خراسانلو) که شش‌دانگ موقوفه است، انجام شده و این خود می‌تواند جهش مناسبی در حوزه تولید محقق کند.

کرمی، از در دست اقدام بودن چندین طرح در حوزه ساخت مسکن در شهرستان‌های خدابنده و طارم خبر داد و با اشاره به اینکه در نظر است با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز چندین شغل با ایجاد کارگاه‌های زودبازده در شهرستان‌های ابهر، خدابنده و زنجان محقق شود، خاطرنشان کرد: علاوه بر این، قرار است چندین طرح ریز و درشت دیگر نیز با استفاده از ظرفیت موقوفات در استان و مشارکت سرمایه‌گذاران صورت گیرد که در همین راستا اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان، آمادگی لازم برای همکاری با سرمایه‌گذاران در حوزه کشاورزی، صنعت، دام و … اعلام می‌کند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4889863/بهره-گیری-بهینه-از-موقوفه-ها-از-عوامل-تاثیرگذار-در-جهش-تولید

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.