خانه » اخبار » صلاحیت ۱۱۵ نفر در زنجان برای شرکت در انتخابات مجلس تایید شد
صلاحیت ۱۱۵ نفر در زنجان برای شرکت در انتخابات مجلس تایید شد

صلاحیت ۱۱۵ نفر در زنجان برای شرکت در انتخابات مجلس تایید شد

حسین میرزا پور در گفتگو با خبرنگار «ابهرآنلاین»، با بیان اینکه ۲۳۱ نفر دراستان زنجان برای شرکت در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرده بودند، گفت: از این تعداد ۱۵ نفر انصراف دادند که صلاحیت ۲۱۶ نفر برای شرکت در رقابت‌های انتخاباتی مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه از ۲۱۶ نفر داوطلب باقیمانده، صلاحیت ۱۱۵ نفر تائید شده است، افزود: استان زنجان پنج نماینده در مجلس دارد که برای هر صندلی مجلس در استان زنجان ۲۳ نفر رقابت خواهند کرد.

میرزاپور گفت: در حوزه انتخابیه زنجان و طارم از تعداد ۱۳۷ نفر ثبت نام کننده برای انتخابات مجلس شورای اسلامی د ر استان زنجان، ۶۹ نفر تأیید شدند و ۵۸ نفر رد صلاحیت و ۱۰ نفر از ادامه فعالیت انتخاباتی انصراف دادند.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان استان زنجان افزود: در حوزه انتخابیه خدابنده از تعداد ۴۰ نفر ثبت نام کننده، ۱۶ نفر تائید صلاحیت شده‌اند و ۲۰ نفر رد صلاحیت و چهار نفر نیز انصراف دادند.

میرزاپور همچنین با بیان اینکه در حوزه ابهر، خرمدره و سلطانیه ۳۰ نفر برای انتخابات مجلس ثبت نام کرده بودند، افزود: در بررسی‌های هیئت نظارت ۱۹ نفر تائید و ۱۱ نفر رد صلاحیت شدند و فردی در این حوزه۸ انتخابیه انصراف نداده است.

وی همچنین در خصوص حوزه انتخابیه ماهنشان، ایجرود و قلتوق نیز گفت: از بین ۲۴ ثبت نام کننده برای انتخابات مجلس در این حوزه، یک نفر انصراف دادند و در بررسی‌های هئیت نظارت ۱۹ نفر تائید و ۱۱ نفر رد صلاحیت شدند.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان استان زنجان گفت: داوطلبانی که صلاحیت آنها در هیئت‌های اجرایی و نظارت مورد تأیید قرار نگرفته‌اند، می‌توانند شکایت خود را به همراه مستندات به شورای نگهبان ارائه کنند.

میرازپور افزود: دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان استان واقع در مجتمع ادارات، جنب اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، آماده دریافت شکایت، از امروز شنبه ۱۲ بهمن ماه به مدت سه روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۶ عصر است.

وی ادامه داد: شورای نگهبان از پانزدهم تا ۲۱ بهمن ماه به مدت هفت روز به شکایات رسیدگی خواهد کرد و ۲۲ بهمن ماه اسامی نهایی اعلام خواهد شد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4840686/صلاحیت-۱۱۵-نفر-در-زنجان-برای-شرکت-در-انتخابات-مجلس-تایید-شد

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.