خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ برگزاری کارگاه آموزشی شوراهای اسلامی استان زنجان
اخبار زنجان/ برگزاری کارگاه آموزشی شوراهای اسلامی استان زنجان

اخبار زنجان/ برگزاری کارگاه آموزشی شوراهای اسلامی استان زنجان

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از شورای شهر زنجان، سجاد خدایی، از برگزاری کارگاه آموزشی برای اعضای شوراهای اسلامی شهرها و شهرستان‌های استان زنجان طی روز یکشنبه هشتم دی خبر داد.

وی اظهار کرد: کارگاه آموزشی یک روزه با موضوعات برندینگ و تحولات اقتصادی، درآمدی بر قانون شهرداری و رویکردهای اجتماعی آن، تحلیلی از لایحه درآمد پایدار و هزینه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها برگزار خواهد شد.

خدایی خاطر نشان کرد: برنامه ریزی به منظور آموزش و آشنایی اعضای شوراها با وظایف خویش از طریق برگزاری دوره‌های کوتاه مدت کاربردی در قالب امکانات موجود کشور با همکاری وزارت کشور و سایر وزارتخانه‌ها و سازمان‌های اجرایی ذی ربط از مهمترین وظایف قانونی شورای عالی استان‌ها است.

وی با ابراز گلایه از نبود اعتبار کافی برای آموزش و انجام وظایف شوراها گفت: متاسفانه علی رغم اینکه آموزش از وظایف شورای فرادست است اما همواره در تخصیص اعتبار به این امر کم لطفی شده است.

رییس شورای اسلامی استان زنجان تصریح کرد: با اتکا به هم افزایی دفتر امور شهری استانداری، شهرداری و شورای شهر زنجان و برخی دستگاه‌های همراه، چندین دوره آموزشی برای اعضای شورای پنجم برگزار شده است اما برای تداوم و تقویت امر باید برای آموزش شوراها اعتبارات طبق تصریح قانونی به شورای فرادست تخصیص یابد.

خدایی، برگزاری کارگاه آموزشی با محوریت قانون شوراها، اقتصاد مقاومتی، روابط عمومی و ارتباطات، آشنایی با وظایف کمیسیون ماده ۱۰۰ را از جمله اقدامات صورت گرفته توسط شورای استان و دفتر امور شهری برشمرد و بر لزوم تدوین تقویم آموزشی و تخصیص شناسه گواهینامه تاکید کرد.

وی فعالسازی اداره آموزش و پژوهش شورای عالی را در دوره مدیریت جدید نوید بخش اقداماتی شایسته برای شوراها برشمرد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4809304/برگزاری-کارگاه-آموزشی-شوراهای-اسلامی-استان-زنجان

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.