خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ انتخابات یکی از تجلی‌گاه‌های مقبولیت مردمی نظام است
اخبار زنجان/ انتخابات یکی از تجلی‌گاه‌های مقبولیت مردمی نظام است

اخبار زنجان/ انتخابات یکی از تجلی‌گاه‌های مقبولیت مردمی نظام است

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از دفتر امام جمعه قیدار، حجت‌الاسلام سید علی موسوی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر قیدار با اشاره به انتخابات پیش رو، افزود: در نظام جمهوری اسلامی ایران، مقبولیت مردمی در کنار مشروعیت الهی، یکی از ارکان شکل‌دهنده این نظام است

امام جمعه قیدار ادامه داد: در شرایط کنونی مقبولیت مردمی نقش مستقیمی در امنیت ملی کشورها ایفا می‌کند، به گونه‌ای که هر کشوری از پشتیبانی و حمایت‌های مردمی بالا برخوردار باشد، به لحاظ امنیت ملی نیز از جایگاه بالاتری برخوردار خواهد بود.

موسوی با بیان اینکه یکی از تجلی‌گاه‌های مقبولیت مردمی نظام انتخابات است، افزود: هر چه میزان مشارکت مردم در انتخابات بالاتر باشد نشان دهنده مقبولیت بالای آن نظام خواهد بود و به همین تناسب با بالا رفتن میزان مقبولیت نظام، جایگاه امنیت ملی نیز تقویت خواهد شد.

وی به در پیش بودن ۹ دی، یادآور حماسه مردم ایران در سال ۸۸ که روز بصیرت و میثاق امت با ولایت نام‌گذاری شده است، اشاره و اظهار کرد: یادآوری این روز بعد از ۱۰ سال، با هدف درس عبرت گرفتن انجام می‌شود.

امام جمعه قیدار تاکید کرد: بازخوانی روایت‏‌های تاریخی به ما این امکان را می‏‌دهد که دچار اشتباه مجدد نشویم و هزینه‏‌هایی که در یک مقطع بر کشور تحمیل شده را از نو تکرار نکنیم و از طرفی بازخوانی فتنه ۸۸ که با هدف براندازی انقلاب اسلامی بود نه تنها، موجب از بین رفتن انسجام و یکپارچگی ملی نمی‌شود، بلکه بر عکس موجب انسجام بیشتر می‌شود.

موسوی تاکید کرد: فتنه ۸۸ با همه خسارت‏‌ها و چالش‏‌هایی که در ساحات مختلف ازجمله تشجیع دشمنان بیرونی علیه جمهوری اسلامی، خدشه به حیثیت و آبروی بین‌‏المللی کشور، خسارات مادی و معنوی، کشته و زخمی شدن تعدادی بی‌‏گناه، تخریب اموال عمومی و مردم داشت، عبرت‌ها و درس های فراوانی بود که با بازخوانی آن قابل دسترسی است.

وی روز ملی ایمنی در برابر زلزله را یکی از مناسبت‌های دی اعلام کرد و گفت: این روز به این منظور به نام روز ملی ایمنی در برابر زلزله نام‌گذاری شده تا فرصتی برای آگاه سازی و ارتقای فرهنگ عمومی در برابر زلزله باشد، تا زمینه ارتقای آگاهی عمومی و شاخص‌های ایمنی در برابر زمین لرزه در کشور فراهم شود.

امام جمعه قیدار با اشاره به در پیش بودن ولادت حضرت زینب کبری (س) قهرمان صبر استقامت و پایداری که روز پرستار نام‌گذاری شده است، افزود: این روز یادآور مهمترین و با ارزش‌ترین کار حضرت زینب پرستاری از نهضت عاشورا بود که قیام ابی عبدالله الحسین (ع) را به ثمر رساند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4808680/انتخابات-یکی-از-تجلی-گاه-های-مقبولیت-مردمی-نظام-است

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.