خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ۹ دی نشانه بصیرت و ولایتمداری مردم است
اخبار زنجان/  ۹ دی نشانه بصیرت و ولایتمداری مردم است

اخبار زنجان/ ۹ دی نشانه بصیرت و ولایتمداری مردم است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، آیت الله علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر زنجان با بیان اینکه استکبار جهانی همواره با حربه‌ها و توطئه‌های مختلف در تلاش برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده است، فتنه ۸۸ را در راستای ضربه زدن به جامعه ایران عنوان کرد و گفت: ملت بزرگ ایران با بصیرت و هوشیاری، توطئه دشمنان را خنثی کردند

امام جمعه زنجان افزود: ملت ایران همواره اثبات کردند در دفاع از اهداف وارزش‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گوش به فرمان ولایت فقیه بوده و در مقابل توطئه‌های دشمنان ایستاده‌اند.

خاتمی با یادآوری حوادث سال ۹۶ و ۹۸، هوشیاری و بصیرت مردم ایران و تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری را در مقابله با این توطئه‌ها یادآور شد و گفت: ملت بزرگ ایران در مقابل توطئه‌های سال‌های ۹۶ و ۹۸ شاهکار کردند و این شکست های دشمن اول با عنایت خدا و بعد رهبری‌های حکیمانه امام و مقام معظم رهبری و حضور با بصیرت مردم به دست آمده است.

وی گفت: نهم دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است و این حماسه نقطه عطف بزرگ و تأثیرگذار در راستای مقابله با توطئه های دشمنان است.

امام جمعه زنجان  با بیان اینکه دشمنی استکبار جهانی علیه ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ریشه تاریخی دارد، گفت: استکبار از همان نخستین روزهای پیروزی و استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران دشمنی خود را با این نظام آغاز کردند و ومردم هربار به خوبی از انقلاب دفاع کردند.

خاتمی با بیان اینکه مقاومت در برابر فتنه‌های دشمنان و بدخواهان نظام تنها راه نجات و عزتمندی کشور است، افزود: پیروزی انقلاب اسلامی ایران در تضاد با اهداف و سیاست‌های دولت‌های استکباری بود و به همین جهات این دولت‌ها همواره بر علیه نظام ایران توطئه کردند.

وی با تاکید بر اینکه ۹ دیماه با عنوان روز بصیرت و میثاق با ولایت به وسیله امت اسلامی، لزوم توجه و تبیین اهداف و ارزش‌های حماسه ۹ دی را مورد تاکید قرارداد و گفت: فتنه ۸۸، فتنه بزرگی بود که با هوشیاری و بصیرت بالای ملت ایران و تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری، در طلیعه حماسه باشکوه ۹ دی خنثی شد و باید اهداف و ارزش‌های حماسه ۹ دی در جامعه تبیین شود.

امام جمعه زنجان در ادامه با اشاره به ۷ دی ماه سالروز تشکیل نهضت سواد آموزیبه فرمان امام خمینی (ره) گفت: نهضت سواد آموزی از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده که همواره توانسته در راستای رفع بی سوادی در نقاط مختلف کشور موفق عمل کند.

خاتمی در ادامه با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به ژاپن گفت: ملت ایران باوجودهمه مشکلات و چالش‌ها بر اراده استوارِ خود در راستای اقتدار و پیشرفت تاکید دارند و سفر رئیس‌جمهور به ژاپن در پاسخ به سفر نخست‌وزیر ژاپن بود اما نباید معطل گشایش اقتصادی از ژاپن و اروپا باشیم.

وی همچنین با اشاره به ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار، گفت: پرستاران از ارکان مهم در فراینده درمان هستند و باید به مطالبات و خواسته‌های این قشرفعال توجه ویژه شود.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4808598/۹-دی-نشانه-بصیرت-و-ولایتمداری-مردم-است

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.