خانه » اخبار » ۹ دی ۱۳۸۸ از روزهای ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی است
۹ دی ۱۳۸۸ از روزهای ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی است

۹ دی ۱۳۸۸ از روزهای ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی است

به گزارش «ابهرآنلاین» و به نقل از دفتر امام جمعه ابهر، حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌های نماز جمعه شهر ابهر با بیان اینکه ۹ دی ۱۳۸۸ یکی از ایام‌الله انقلاب اسلامی و از روزهای ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی است، گفت: در این روز ملت ایران بر یک فتنه بزرگ غلبه کرده و توانستند با بصیرت و همدلی و وحدت و صبر خویش در برابر جریان‌های باطل و غرب گرا، موضع حق را اتخاذ کند.

وی ادامه داد: تلاش برای بقای ۹ دی صرفاً تلاش برای زنده نگه داشتن یک خاطره نیست، بلکه این روز نماد حیات و آگاهی ملت ایران در عرصه سیاست است و زنده نگه داشتن آن به این است که امروزه نیز در برابر فتنه‌های احتمالی آگاه، بیدار و روشن باشیم.

امام جمعه ابهر با تاکید بر اینکه اساساً مسئله فتنه از اول تاریخ وجود داشته است، گفت: حضرت علی (ع) در خطبه‌های متعدد نهج‌البلاغه از فتنه سخن گفته‌اند و علل و عوامل وقوع آن را تشریح کردند.

رحیمی با بیان اینکه قانون‌گرایی، تبعیت از علمای ربانی و حمایت امت از رهبری انقلاب را از راهکارهای نجات از فتنه عنوان کرد و افزود: دومین راه گریز از فتنه، پرهیز از خود سری و توجه به نصیحت و راهنمایی مصلحان است، چرا که سر سختی، فرعون‌گرایی، غرور بیجا و خود بزرگ بینی از عوامل و موانع پذیرش راه درست است.

امام جمعه ابهر با بیان اینکه سران فتنه در سال ۱۳۸۸ که از قانون عبور کردند. و به نصیحت ناصحان گوش نکردند و در نهایت خود را بین ملت و خدا روسیاه کردند، گفت: تعجب از افرادی است که عبرت نمی‌گیرند و خود را با سران فتنه به جامعه معرفی می‌کنند.

رحیمی افزود: تردید و دودلی و انحراف نیروهای اصیل از جمله عواقب فتنه است که با انجام آن مردانی که سلامت بودند گمراه شده جذب دشمن خواهند شد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4808546/۹-دی-۱۳۸۸-از-روزهای-ماندگار-در-تاریخ-انقلاب-اسلامی-است

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.