خانه » اخبار » ۷۰ درصد شمش روی تولیدی در استان زنجان مازاد نیاز کشور است
۷۰ درصد شمش روی تولیدی در استان زنجان مازاد نیاز کشور است

۷۰ درصد شمش روی تولیدی در استان زنجان مازاد نیاز کشور است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، علی یگانه فرد شامگاه چهارشنبه در نشست با فعالین معدنی در محل اتاق بازرگانی زنجان، به سهم بالای معادن در توسعه استان زنجان اشاره کرد و گفت: ۸۰ درصد صادرات استان مربوط به محصولات معدنی است و ۷۰ درصد شمش روی تولیدی در استان مازاد نیاز کشور است.

وی به مشکلات و چالش‌های پیش روی بخش معدن در استان اشاره کرد و یاد آور شد: ۲۰ درصد از مواد اولیه بخش معادن تولید داخل بوده و بقیه به صورت وارداتی است.

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان، گفت: ذخایر معدنی از ثروت‌های طبیعی و خدادادی هستند که به اشتغالزایی و توسعه منطقه، کمک بسیاری می‌کند.

یگانه فرد ابراز کرد: باید از این ظرفیت ارزشمند برای توسعه، اشتغال و کسب ثروت استفاده شود و برای تحقق این امر مهم باید مدیریت و برنامه ریز ی لازم در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه استان زنجان جایگاه خوبی در بخش معدن دارد، تصریح کرد: چرا که بزرگ‌ترین معدن سرب و روی کشور و منطقه خاورمیانه در استان زنجان ذخیره سرب و روی و عیار خاک بالایی دارد.

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان، گفت: معادن استان زنجان به‌صورت پراکنده بوده و در همه شهرستان های استان معدن وجود دارد.

یگانه فرد گفت: گرانیت در ابهر و خرم‌دره و فلزات در حوزه ماه‌نشان و دندی بیشتر متمرکز است و این معادن در اقتصاد استان بسیار موثر هستند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4807793/۷۰-درصد-شمش-روی-تولیدی-در-استان-زنجان-مازاد-نیاز-کشور-است

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.