خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ نظارت مستمر بر فعالیت هیئت های مذهبی در زنجان ضروری است
اخبار زنجان/  نظارت مستمر بر فعالیت هیئت های مذهبی در زنجان ضروری است

اخبار زنجان/ نظارت مستمر بر فعالیت هیئت های مذهبی در زنجان ضروری است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، حجت‌الاسلام یوسف اماملو ظهر چهارشنبه در شورای هیئت‌های مذهبی که در محل تبلیغات اسلامی زنجان استان زنجان برگزار شد، گفت: در خصوص مجمع خیرین فرهنگ، قرآن و اهل‌بیت تعداد نفراتی که در شهرستان‌ها هستند تا ۱۵ دی‌ماه امسال نفرات به این مجمع معرفی شده و فعالیت کنند.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان زنجان، به فعالیت هیئت اندیشه‌ورز اشاره کرد و افزود: شورای هیئت‌های مذهبی از بازوان جدی و موثر تبلیغات اسلامی هستند و اگر شورای هیئات مذهبی در شهرستان‌ها قوی عمل کنند، این اداره‌کل نیز توانسته به ۴۰ درصد از اهداف خود دست یابد.

اماملو ابراز کرد: در این زمینه باید گروه‌های فکری در هیئت اندیشه‌ورز تشکیل شود و تا ۱۵ دی‌ماه به عنوان هیئت موسس در این هیئت فعالیت کنند.

وی به بعد استانی فعالیت‌های اندیشه‌ورز اشاره کرد و افزود: استفاده بهینه از ظرفیت فرهنگی و اجتماعی استان، ایجاد هماهنگی با شوراهای هیئت مذهبی استان، رصد اولویت فرهنگی و آسیب‌های مشترک پیش روی هیئت‌های مذهبی استان، الگو قرار دادن هیئت‌های مذهبی محوری استان برای دیگر هیئت‌ها، برنامه‌ریزی برای ارتقای سطح آگاهی دینی هیئت‌های مذهبی مورد توجه قرار گیرد.

معاون فرهنگی آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان تصریح کرد: شورای هیئات مذهبی استان در این زمینه باید برنامه، فکر، اولویت‌بندی و سطح‌بندی داشته و اقدام کند.

اماملو افزود: اجرای برنامه‌های فرهنگی تاثیرگذار برای هیئت‌های مذهبی و فرهنگ‌سازی برای اصلاح الگوی مصرف برای هیئت‌های مذهبی، از وظایف مهم هیئت اندیشه‌ورز است که در استان به آن توجه خواهد شد.

وی بر نظارت مستمر بر فعالیت هیئات مذهبی در استان تاکید کرد و افزود: این مهم مغفول مانده، در حالی که نظارت امر مهمی است و نظارت مستمر باید مورد توجه باشد.

معاون فرهنگی آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، گفت: رصد اولویت فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی مورد توجه قرار گیرد؛ چرا که این مهم دغدغه مقام معظم رهبری است.

وی بر رصد آسیب‌ها توسط هیئت‌های مذهبی تاکید کرد و افزود: هیئت‌های مذهبی باید به رسالت خود عمل کنند.

معاون فرهنگی آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان بیان کرد: هیئت‌های مذهبی باید الگو برای هم‌صنف خود باشند و نسبت به انجام کارکردهای خود بیشتر تلاش کنند.

اماملو به سامانه طوبی اشاره کرد و افزود: آمار، زیربنای توسعه و برنامه‌ریزی است و باید آمار به روز از هیئت‌های مذهبی در سامانه ثبت شود.

وی از راه‌اندازی گروه مروجان وقف و مجمع خیرین فرهنگ، قرآن و اهل‌بیت در این اداره‌کل خبر داد.

اماملو نسبت به راه‌اندازی جبهه فعالیت انقلاب اسلامی در این اداره‌کل خبر داد و افزود: باید در جهت تقویت جبهه انقلابی و کادرسازی حرکت کنیم.

معاون فرهنگی آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان خاطرنشان کرد: با توجه به نزدیک بودن به انتخابات، هیئت‌های مذهبی نباید به مسائل سیاسی و جناحی ورود پیدا کنند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4807202/نظارت-مستمر-بر-فعالیت-هیئت-های-مذهبی-در-زنجان-ضروری-است

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.