خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ وقوع ۱۵۵ حادثه در استان زنجان
اخبار زنجان/ وقوع ۱۵۵ حادثه در استان زنجان

اخبار زنجان/ وقوع ۱۵۵ حادثه در استان زنجان

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، توحید سلیمی شامگاه دوشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران در محل استانداری زنجان، از وقوع ۱۵۵ حادثه در استان زنجان طی ۹ ماهه سالجاری خبر داد و گفت: در ۶۰ درصد از این حوادث عامل انسانی دخالت داشته است.

مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان، اظهار کرد: در استان زنجان ارائه خدمات از سوی دستگاه‌های خدمات رسانی در مواقع بحرانی بسیار خوب است و عملکرد مطلوبی دارند.

سلیمی با بیا ن اینکه همه دستگاه‌های عضو ستاد بحران در بحث کاهش تلفات جانی و مالی تلاش کنند، افزود: باید آمار در حوادث به خوبی بررسی شود.

وی از تمهیدات لازم برای ایمن سازی روستاهای استان زنجان از حوادث سیل خبر داد و گفت: از مجموع روستاهای استان زنجان بیش از ۲۷۴ روستا با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در معرض خطر سیل قرار دارند  و برای ایمن سازی این تعداد روستا ۱۳۷ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان  اظهار کرد: با افزایش بارش‌ها خطر سیل افزایش می‌یابد که در این میان تمهیدات جدی برای جلوگیری از بروز سیل در استان پیش بینی شده است.

سلیمی ابراز کرد: بیشترین تعداد روستاها و جمعیت در معرض خطر سیل برای شهر ستان های زنجان، خدابنده و ماه نشان است.

وی با بیان اینکه برای ایمن سازی این روستاها دیواره‌های حفاظتی و کانال‌های حفاظتی در داخل روستاها و محدوده روستاها احداث شود، افزود: لایروبی رودخانه‌ها و احداث آب راه‌هایی برای هدایت آب‌های سطحی در جلوگیری از بروز سیل ضروری است.

سلیمی تصریح کرد: روستاهایی که صعب العبو ر هستند در اولویت خدمات رسانی هستند و اقدامات لازم برای وقوع هر گونه حوادث در استان زنجان پیش بینی شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان، گفت: اعتبارات مدیریت بحران تا سال ۹۲، بیشتر از خسارت وارده بود اما از سال ۹۲ میزان خسارات از اعتبارات جلو بوده است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4805897/وقوع-۱۵۵-حادثه-در-استان-زنجان

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.