خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ هیئت های اجرایی و نظارت با قدرت از حق الناس پاسداری کنند
اخبار زنجان/  هیئت های اجرایی و نظارت با قدرت از حق الناس پاسداری کنند

اخبار زنجان/ هیئت های اجرایی و نظارت با قدرت از حق الناس پاسداری کنند

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه زنجان با بیان اینکه یکی از شروطی که امروز نباید آن را به فراموشی بسپاریم، مسئله وحدت و همدلی است، گفت: آنچه که در طول چهل سال گذشته باعث سرافرازی ملت ایران شده، وحدت و همدلی بین مردم و مسئولان بوده که این وحدت باید در شرایط کنونی جامعه بیش از هر زمان دیگر در اولویت امور باشد.

وی با تاکید بر اینکه برخورداری افراد از تقوای سیاسی، در گرو جذب حداکثری است، افزود: کسانی که به دنبال برخورداری از تقوای سیاسی هستند، باید تلاش کنند تا در همه زمینه‌ها اخلاق اسلامی را سرلوحه کارهای خود قرار دهند و این یعنی همیشه باید به دنبال آشتی دادن کسانی باشند که به هر دلیلی با هم اختلافپیدا کرده‌اند.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه بدون وحدت و همدلی نمی‌توان بر مشکلات غلبه کرد و مردم ایران بارها این مهم را به منصه ظهور گذاشته‌اند، تصریح کرد: امروز شرایط کشور به گونه‌ای است که بیش از هر زمان دیگری به برخورداری از وحدت و همدلی بین آحاد جامعه نیاز داریم و این یعنی اینکه همیشه نباید در بررسی عملکردها، به دنبال پررنگ‌تر کردن نیمه خالی لیوان باشیم؛ چرا که این خود زمینه توطئه‌چینی و تفرقه‌افکنی دشمنان را فراهم می‌کند.

خاتمی از مردم زنجان به عنوان کسانی که همواره در دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی و انزجار خود از اغتشاشگران، در صف مقدم بودند، یادکرد و گفت: رهبر فرزانه انقلاب همواره بر مقابله با فتنه تاکید داشته و در سخنان اخیرشان در دانشگاه افسری نیز بر این مهم اشاره‌کرده بودند. مردم زنجان نیز با اهتمام به منویات مقام معظم رهبری، پیشتاز ولایتمداری بودند.

وی با یادآوری اینکه مردم ایران اسلامی هیچ‌گاه امنیت و آسایش امروز خود را باهیچ چیز دیگری معاوضه نخواهند کرد، یادآور شد: مردم زنجان هر جا که احساس کردند دشمنان نظام باکارهای اغتشاشگرانه خود به دنبال ضربه زدن به این نظام هستند، با حضور حداکثری در راهپیمایی، انزجار خود را از این اقدام اعلام و صف معترضان را از صف اغتشاشگران جدا کردند تا توطئه دشمنان همواره ناکام بماند.

امام جمعه زنجان با اشاره به پشت سر گذاشتن مرحله تأیید صلاحیت کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: کسانی که رد صلاحیت شده‌اند، باید درخواست خود را در چارچوب قانون مطرح کرده و حرکتی خارج از این مسیر انجام ندهند. شورای نگهبان و هیئت‌های اجرایی نیز باید در تأیید صلاحیت‌ها، مر قانون را لحاظ کنند.

خاتمی تاکید کرد: هیئت های اجرایی و نظارت با قدرت، مر قانون را اجرا و از حق الناس پاسداری کنند.

وی در ادامه به ترویج نماز اول وقت اشاره و خاطرنشان کرد: شهید رجایی که ۲۸ روز عهده‌دار زمام امور کشور به عنوان رئیس‌جمهور منتخب مردم بود، تاکیدزیادی برای اقامه نماز اول وقت داشت.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4802775/هیئت-های-اجرایی-و-نظارت-با-قدرت-از-حق-الناس-پاسداری-کنند

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.