خانه » اخبار » صلاحیت ۲۰۰ نفر در انتخابات مجلس در زنجان تایید شده است
صلاحیت ۲۰۰ نفر در انتخابات مجلس در زنجان تایید شده است

صلاحیت ۲۰۰ نفر در انتخابات مجلس در زنجان تایید شده است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، حسین میرزاپور ظهر چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در محل شور ای نگهبان زنجان، با بیان اینکه ۲۳۱ نفر در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان زنجان ثبت نام کردند، گفت: انتخابات مراحل خود را طی می‌کند.

وی اظهار کرد: ثبت نام از ۱۰ آذر تا ۱۶ آذر بود و همزمان با ثبت نام داوطلبین هیئت‌ها ی اجرایی تشکیل شد.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان استان زنجان گفت: بررسی صلاحیت‌ها از ۱۷ آذرماه امسال آغاز شده و در این روند تلاش شده است تا در بررسی صلاحیت‌ها نگاه سیاسی و قومیتی نداشته باشیم.

میرزاپور با اشاره به اینکه حدود ۴ هزار و ۵۰۰ نفر در انتخابات آتی کار نظارت را به عهده خواهند داشت، افزود: در هیئت نظارت افراد متعددی از اقشار مختلف حضور خواهند کرد.

وی با تاکید لزوم رعایت چارچوب و اخلاق انتخاباتی توسط کاندیداها و طرفداران آنها، گفت: کاندیدای که می خواهد به سمت قانون‌گذاری برود نباید قانون‌شکنی کرده و به سمت تخریب رقیب برود که این موضوع نیز از مصادیق تخلف محسوب می‌شود.

میرزاپور با اشاره به موضوع ورود پول کثیف در انتخابات با بیان اینکه در این حوزه قانون دقیقی وجود ندارد، افزود: در نظارت‌ها به این موضوع توجه ویژه خواهد شد.

وی با بیان اینکه نگاه سیاسی در بررسی صلاحیت‌ها نخواهد بود، افزود: انتخاب خود را انتخاب می‌کنیم و باید فردی که لایق است انتخاب شود.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان استان زنجان، تصریح کرد: ۲۳۱ نفردر یازدهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی دراستان زنجان ثبت نام کردند که ۱۳۹ نفر در زنجان و طارم بود که ۱۱۶ نفر تایید شده و ۱۶ نفر رد صلاحیت و ۷ نفر انصراف داشتیم، ابهر و خرمدره و سلطانیه ۳۰ نفر ثبت نام کرده بودند که صلاحیت ۲۹ نفر تایید و یک نفر تایید نشده و انصرافی در این حوزه انتخابیه وجود ندارد.

میرزاپور گفت: در حوزه انتخابیه ماه نشان و ایجرود ۲۳ نفر ثبت نام کردند که ۲۳ تایید شدند و انصراف نداشتیم. و شهرستان خدابنده ۳۹ نفر ثبت نا می‌بود که ۳۲ نفر تایید شدند و ۳ نفر صلاحیت شان رد شده و ۴ نفر هم انصراف دادند.

وی از تایید صلاحیت ۹۱ درصد ثبت‌نام‌کنندگان انتخابات مجلس یازدهم در زنجان خبر داد و تصریح کرد: در مجموع صلاحیت ۲۰۰ نفر تایید شده و ۲۰ نفر رد صلاحیت شدند و ۱۱ نفر هم انصراف دادند.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان استان زنجان، با بیان اینکه هیئت نظارت استان از صبح فردا (پنج شنبه) ۲۸ آذرماه هیئت نظارت به شکایت رد صلاحیت شدگان رسیدگی خواهد کرد، گفت: ملاک ما در بررسی صلاحیت ها مر قانون است و بررسی صلاحیت‌ها حق‌الناس است که باید رعایت شود.

میرزاپور با انتقاد از نبود قانون دقیق و بازدارند در زمینه ورود پول های کثیف در انتخابات، افزود: در نظارت‌ها به این موضوع توجه ویژه خواهد شد و رصدجامع در این زمینه صورت خواهد گرفت.

وی با تاکید بر اینکه با هر اقدامی که فضای سالم جامعه را بر هم زند، برخورد خواهد شد، گفت: کاندیداها باید قانون‌مندی خود را در این ایام نشان داده و از تبلیغات زودهنگام جلوگیری کرده و دیگران را نیز تخریب نکنند.

میرزاپور با بیان اینکه بیشترین تخلفات انتخاباتی هم از طرف داوطلبان و هم مدیران در خدابنده رخ داده است، گفت: تذکرات لازم به این افراد داده شده است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4801527/صلاحیت-۲۰۰-نفر-در-انتخابات-مجلس-در-زنجان-تایید-شده-است

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.