۳ هزار بازدید از طرح‌های اشتغال زنان سرپرست خانوار ابهری

مدیر کمیته امداد امام خمینی ابهر از انجام ۳ هزار و ۲۴۰ مورد بازدید از طرح‌های اشتغال زنان سرپرست خانوار این شهرستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: انجام 3 هزار بازدید از طرح‌های اشتغال زنان سرپرست خانوار ابهری

محسن داودی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ابهرآنلاین در زنجان اظهار کرد: در حال حاضر اغلب خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۸ میلیارد و ۹۳۰ میلیون و ۶۵۸ هزار ریال وام به زنان سرپرست خانوار ابهری پرداخت شد، گفت: این مبلغ به ۲۰۹ نفر از این گروه پرداخته شد و زمینه اشتغال آنها فراهم گردید.

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان ابهر با اشاره به اینکه برای اجرای موفق طرح‌های مذکور ۳ هزار و ۲۴۰ مورد بازرسی و نظارت از این طرح‌ها به عمل آمده است، تصریح کرد: این بازدیدها توسط ناظران فنی خودکفایی صورت گرفت.

داودی به برگزاری دوره‌های آموزشی مهارتی برای زنان سرپرست خانوار اشاره کرد و گفت: سال گذشته کلاس‌های آموزشی به صورت بلند‌مدت، دوره‌های آموزشی مهارت‌های فنی کوتاه‌مدت، آموزش‌های حرفه‌آموزی دانش‌آموزان دوره دبیرستانی و دوره‌های استاد شاگردی برای ۴۸۶ نفر برگزار شد.

وی به پرداخت وام‌های کارگشایی به مددجویان اشاره کرد و افزود: این وا‌م‌ها به منظور حل مشکلات معیشتی، فرهنگی، تحصیلی و … پرداخت می‌شود.

مدیر کمیته امداد شهرستان ابهر با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده توسط این نهاد در راستای پرداخت وام‌های کارگشایی خاطرنشان کرد: سال گذشته ۵۶۲ فقره وام کارگشایی با صرف هزینه‌ای بیش از ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال به مددجویان ابهری پرداخت شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 1 =