3 هزار بازدید از طرح‌های اشتغال زنان سرپرست خانوار ابهری

مدیر کمیته امداد امام خمینی ابهر از انجام 3 هزار و 240 مورد بازدید از طرح‌های اشتغال زنان سرپرست خانوار این شهرستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: انجام 3 هزار بازدید از طرح‌های اشتغال زنان سرپرست خانوار ابهری

محسن داودی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ابهرآنلاین در زنجان اظهار کرد: در حال حاضر اغلب خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته 8 میلیارد و 930 میلیون و 658 هزار ریال وام به زنان سرپرست خانوار ابهری پرداخت شد، گفت: این مبلغ به 209 نفر از این گروه پرداخته شد و زمینه اشتغال آنها فراهم گردید.

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان ابهر با اشاره به اینکه برای اجرای موفق طرح‌های مذکور 3 هزار و 240 مورد بازرسی و نظارت از این طرح‌ها به عمل آمده است، تصریح کرد: این بازدیدها توسط ناظران فنی خودکفایی صورت گرفت.

داودی به برگزاری دوره‌های آموزشی مهارتی برای زنان سرپرست خانوار اشاره کرد و گفت: سال گذشته کلاس‌های آموزشی به صورت بلند‌مدت، دوره‌های آموزشی مهارت‌های فنی کوتاه‌مدت، آموزش‌های حرفه‌آموزی دانش‌آموزان دوره دبیرستانی و دوره‌های استاد شاگردی برای 486 نفر برگزار شد.

وی به پرداخت وام‌های کارگشایی به مددجویان اشاره کرد و افزود: این وا‌م‌ها به منظور حل مشکلات معیشتی، فرهنگی، تحصیلی و … پرداخت می‌شود.

مدیر کمیته امداد شهرستان ابهر با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده توسط این نهاد در راستای پرداخت وام‌های کارگشایی خاطرنشان کرد: سال گذشته 562 فقره وام کارگشایی با صرف هزینه‌ای بیش از 5 میلیارد و 700 میلیون ریال به مددجویان ابهری پرداخت شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید