خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ لزوم استفاده از ظرفیت‌ها برای کارآفرینی و حمایت از زندانیان
اخبار زنجان/ لزوم استفاده از ظرفیت‌ها برای کارآفرینی و حمایت از زندانیان

اخبار زنجان/ لزوم استفاده از ظرفیت‌ها برای کارآفرینی و حمایت از زندانیان

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از  بنیاد تعاون زندانیان استان زنجان، حجت الاسلام محسن کرمی روز سه شنبه در جلسه هیئت اجرائی بنیاد تعاون زندانیان استان زنجان بر استفاده از ظرفیت‌های استان برای کارآفرینی و حمایت از زندانیان در راستای کاهش آسیب­‌های اجتماعی تأکید و اظهار کرد: باید از بیشترین تهدیدات، بیشترین استفاده را انجام داد.

وی با بیان اینکه زندان و زندانی جناحی یا سیاسی نیست افزود: همه گروه‌ها و مسئولان وظیفه دارند به مسؤولیت اجتماعی خودشان عمل کنند و قطعاً در این راستا بیشترین آسیب را خانواده زندانیان می‌بیند.

کرمی با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های موجود در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی زندانیان و خانواده‌های آنها گفت: همه گروه‌ها و مسؤولان وظیفه دارند به مسؤولیت اجتماعی خودشان عمل کنند.

دادستان مرکز استان زنجان به بازدید اعضای هیئت اجرایی از زندان­‌ها و کارخانه‌ها در راستای توسعه کارگاه­‌های داخل زندان برای اشتغال و آموزش زندانیان اشاره کرد و خواستار تعامل دستگاه‌های اجرایی با بنیاد تعاون زندانیان شد.

مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان زنجان نیز در ادامه گزارشی عملکرد بنیاد تعاون در راستای اهداف تعیین شده و انتظارات ریاست قوه قضائیه در راستای اشتغال و توانمندسازی زندانیان و رضایت از عملکرد بنیاد ارائه کرد و به افزایش ۲۸۲درصدی اشتغال زندانیان در سال ۹۸ و ایجاد کارگاه­‌های جدید و توسعه کارگاه­‌های موجود اشاره کرد.

امیر کرم زاده با اشاره به فعال بودن مددجویان زندان­‌های استان زنجان در کارگاه­‌های قالیبافی، کارگاه‌­های خیاطی، کارگاه­‌های کفاشی، مجموعه پرورش ماهی، مجموعه پرورش بوقلمون و پرورش دام­پروری نژاد قزل افشار تصریح کرد: مجموعه مجتمع کشت و صنعت و کشاورزی سلطانیه و فروشگاه­‌های زندان که به صورت اشتغال نشسته ۵۸۰ نفر مشغول به کار هستند و درآمد حاصله به صورت علی‌السویه بین زندانیان و خانواده آن­ها تقسیم می‌شود. 

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4800930/لزوم-استفاده-از-ظرفیت-ها-برای-کارآفرینی-و-حمایت-از-زندانیان

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.