استان زنجان بيشتر از میانگین كشوری مالیات میپردازد

ابهرآنلاین: رئيس شوراي اسلامي استان زنجان با بيان اينكه ميانگين پرداخت ماليات استان زنجان بيش از ميانگين كشور است تاكيد كرد: بايد تدبيري انديشيده شود تا نيمي از پرداختي مازاد ماليات استان زنجان كه بيش از ميزان پيش بيني شده است براي تشويق به خزانه استان واريز شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید خدادادي  ظهر دوشنبه در ديدار اعضاي شوراي اسلامي استان زنجان با مجمع  نمايندگان استان زنجان در مجلس شوراي اسلامي افزود: متاسفانه  طرح تخصيص بخشي از درآمدهاي حاصل از ماليات بر ارزش افزوده به شوراهاي فرادست به دليل راي منفي برخي نمايندگان مجلس به تصويب نرسيد در صورتيكه تصويب آن بخش زيادي از مشكلات شوراها را مرتفع مي کرد.مالیات

وی ادامه داد: وقتي مردم منعطف و حامي دولت در برابر تيغ تيز مالياتي  به نحو مطلوبي واكنش نشان مي دهند بايد از عوايد آن استان نيز بهره مند شود.

همچنین نماينده شوراي اسلامي استان زنجان در شوراي عالي استان ها نيز بيكاري را مهم ترين مشكل استان برشمرد كه فقر و آسيب هاي اجتماعي متعددي در پي داشته است.

محمد محمدي ابراز كرد: انتظارات و توقعات مردم از مسولان، شوراها و نمايندگان مجلس بيش از اختيارات آن ها است و بايد به نحومناسبي مشكلات مردم رفع شود.

وي به ناامني هاي ناشي از تجاوزگري داعش خواستار تلاش براي از بين رفتن احساس ناامني رواني ناشي از عملكرد اين گروه در جامعه شد.

اين عضو شوراي اسلامي استان زنجان گريزي به  بحران آب زد و افزود: كم آبي و خشك شدن رودخانه ها و چاه ها  كه اكنون محسوس است تهديدي جدي براي نسل آتي است .

محمدي گفت: شوراهاي اسلامي شهر و روستا آمادگي دارند به رغم همه مشكلات موجود برنامه هاي دولت و مصوبات مجلس را  براي پيشگيري از تشديد بحران كم  آبي  پيگيري  كنند تا نسل آينده و توسعه كشور با مخاطرات بيشتري مواجه نگردد.

نماينده شوراي اسلامي شهرستان خدابنده در شوراي اسلامي استان زنجان نيز با بيان اينكه شوراها براي افزايش تعامل با نمايندگان مجلس خيز برداشته اند افزود: اميدواريم اين تعامل به نفع عموم مردم باشد.

حسن رضا بيگدلو با تاكيد بر ضرورت تقويت جايگاه شوراهاي فرادست ابراز كرد: متاسفانه در حال حاضر شوراهاي فرادست از حداقل امكانات نيز براي انجام وظايف قانوني خود بي بهره اند.

وي تصريح كرد: نمايندگان مجلس بايد برای توزيع عادلانه امكانات در اقصي نقاط كشور به ويژه شهرستان های محروم تلاش كنند.

بيگدلو بر ضرورت تمركز زدايي از پايتخت و مراكز استان ها و كلانشهرها و  در نتيجه توسعه متوازن تاكيد كرد.

همچنین نماينده شهرستان ايجرود در شوراي اسلامي استان زنجان نيز بر به كارگيري نيروهاي بومي در كارخانه ها و شركت هاي توليدي  خدماتي  تاكيد كرد و افزود: متاسفانه تا كنون  وضعيت استخدام مربوط به  آزمون هاي استخدام سال 91  مشخص نشده است.

فرهاد اميني همچنين خواستار تعيين تكليف بيمه دهياران شد.

نماينده شهرستان ابهر در شوراي اسلامي استان زنجان  نیز گفت: بايد شعاع اختيارات شوراها افزايش يابد تا امكان پاسخگويي به مطالبان بحق مردم نيز بيشتر شود با وضع موجود شوراها به شوراي شهرداري تبديل مي شوند.

مريم گنجي با اشاره به مشكل جذب سرمايه گذار در شهرها اشاره و تاكيد كرد: نمايندگان مجلس بايد برای رفع اين مشكل تلاش كنند.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید