خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ زنجانی‌ها همواره در دوران انقلاب جزو پیشگامان بودند
اخبار زنجان/ زنجانی‌ها همواره در دوران انقلاب جزو پیشگامان بودند

اخبار زنجان/ زنجانی‌ها همواره در دوران انقلاب جزو پیشگامان بودند

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، سردار جهانبخش کرمی ظهر دوشنبه در آیین اختتامیه جشنواره تولیدات آثار فرهنگی و هنری چهل سالگی شجره طیبه بسیج که در مجتمع نور زنجان برگزار شد، با بیان اینکه یکی از تاکیدات رهبر فرزانه انقلاب این است که همه وقایع تاریخی ایران اسلامی باید با زبان هنر بیان شود، افزود: یکی از رفتارهای هنرمندانه مردم ایران، ایستادگی در برابر ظلم و فساد بود.

وی با یادآوری اینکه ایستادگی ملت ایران در برابر ظلم و فساد، هنری بود که به دنیا درس‌های بزرگی داد، تصریح کرد: زنجانی‌ها در طول تاریخ ثابت کردند که همواره در دوران انقلاب اسلامی پیشگام بودند و در صحنه‌های حساس از جملهاغتشاشات سال‌های ۹۶ و ۹۸، پیش از سایر استان‌ها به ندای ولایت‌فقیه لبیک گفته و انزجار خود را از اغتشاشگران نشان دادند.

کرمی با اشاره به اینکه در طول دوران هشت سال دفاع مقدس، ۱۲۰ هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی شد، ادامه داد: این جان‌فشانی‌ها برای اینکه ماندگار بوده و نسل‌های آینده از حماسه‌آفرینی‌های صورت گرفته درس بگیرند، این مقاومت‌ها باید با زبان هنر به مردم بازگو شود؛ چرا که هنر جزو ماندگارترین زبان‌ها در دنیا است.

گفتنی است، دفاع‌مقدس، جهاد و محرومیت‌زدایی، مذهبی، فرهنگی، علمی، دفاعی، بیداری اسلامی، بسیج و ولایت‌مداری، بسیج و تمدن نوین اسلامی، بسیج و پیشبرد گام دوم، بسیج و تربیت جوان مؤمن انقلابی، بسیج و استکبارستیزی، بسیج و اقتصاد مقاومتی، بسیج و معنویت و اخلاق و بسیج و بیداری اسلامی، محورهای اصلی این جشنواره بود.

این جشنواره در بخش ادبیات نمایشی شامل فیلم‌نامه، تئاتر مسجدی و نمایشنامه و بخش ویژه شامل برنامه‌های ابتکاری، جذاب و در بخش هنرهای تجسمی شامل پوستر، عکس و خوشنویسی، اینفوگرافیک، فیلم کوتاه و نمآهنگ، موشن گراف واپلیکیشن برگزار شده است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4799415/زنجانی-ها-همواره-در-دوران-انقلاب-جزو-پیشگامان-بودند

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.