خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ استفاده از ظرفیت وقف برای اجرای طرح های پژوهشی و دانش بنیان
اخبار زنجان/ استفاده از ظرفیت وقف برای اجرای طرح های پژوهشی و دانش بنیان

اخبار زنجان/ استفاده از ظرفیت وقف برای اجرای طرح های پژوهشی و دانش بنیان

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، حجت الاسلام مختار کرمی صبح یکشنبه در بازدید از دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه استان زنجان، با بیان اینکه حوزه وقف ظرفیت‌های خوبی برای حضور در عرصه‌های مختلف دارد، از حوزه علمی و پژوهشی به عنوان یکی از حوزه‌های مهم مورد نظر اوقاف و امور خیریه عنوان کرد و گفت: وقف علمی و پژوهشی باید مورد توجه جدی قرار گیرد و در این زمینه نیازمند تعامل و همکاری روسا و اساتید دانشگاهی هستیم.

وی با تاکید بر لزوم بسترسازی مناسب برای نهادینه شدن وقف علمی و پژوهشی در استان، افزود: وقف علمی و پژوهشی می‌تواند نقش تاثیرگذاری در زمینه توسعه و پیشرفت جامعه ایفا کرده و در زمینه حمایت از طرح های علمی و پژوهشی تأثیرگذار باشد.

کرمی با اشاره به بازدید خود از دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان و دیدار با مسئولان این دانشگاه، گفت: به دنبال انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه ها، مراکز علمی و پژوهشی و شرکت های دانش بنیان هستیم تا بتوانیم از طرح های علمی و پژوهشی حمایت کنیم.

وی ادامه داد: اداره کل اوقاف استان زنجان به دنبال ایجاد بستر مناسب برای ورود مردم به وقف در زمینهٔ طرح‌های علمی و پژوهشی و طرح های دانش بنیان است.

مدیرکل اوقاف استان زنجان با تأکید بر اینکه دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه استان زنجان ظرفیت بسیار ارزشمندی دارد، گفت:  در تلاش هستیم مردم را به وقف در زمینه کمک به اجرای طرح های علمی، پژوهشی و دانش بنیان سوق بدهیم و در این زمینه برنامه‌ریزی گسترده و هدفمند در دست اجرا داریم.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4797927/استفاده-از-ظرفیت-وقف-برای-اجرای-طرح-های-پژوهشی-و-دانش-بنیان

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.