خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ بررسی دقیق شرایط ثبت نام کنندگان برای طرح اقدام ملی مسکن در زنجان
اخبار زنجان/ بررسی دقیق شرایط ثبت نام کنندگان برای طرح اقدام ملی مسکن در زنجان

اخبار زنجان/ بررسی دقیق شرایط ثبت نام کنندگان برای طرح اقدام ملی مسکن در زنجان

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، فتح الله حقیقی ظهر یکشنبه در پانزدهمین جلسه ستاد تنظیم بازار در محل استانداری زنجان، با اشاره به اجرای فرایند ثبت نام از متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در استان زنجان، گفت: افرادی که غیر قانونی و بدون داشتن شرایط در این طرح ثبت نام کنند پایش شده و فرایند ثبت نام با جدیت و شفاف رصد و بررسی خواهد شد. 

وی با بیان اینکه مردم در بحث ثبت نام در طرح ملی اقدام مسکن نگرانی دارند، اظهار کرد: سهمیه استان زنجان ۱۰ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی است که به دو صورت پروژه های مشارکتی و حمایتی اجرا خواهد شد. 

استاندار زنجان، گفت: ساخت مسکن به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی به صورت مشارکتی خواهد بود که ۸۰۰ واحد حمایتی به صورت  زمین رایگان دراختیارشان قرار خواهیم داد. 

حقیقی با بیان اینکه در کمترین بازه زمانی ثبت نام در طرح ملی اقدام مسکن در استان انجام شد، ابراز کرد: تمام شرایط بررسی خواهد شد و افرادی که مشمول هستند شامل این طرح خواهند شد. 

وی با بیان اینکه به مدیرکل راه و شهرسازی دستور داده شده که با جدیت هر چه تمام ثبت نام کنندگان در این طرح را رصد کنند، گفت: شرایط تمام افرادی که ثبت‌نام کرده‌اند، بررسی شده و اجازه نمی‌دهیم از ظرفیتی که توسط دولت ایجادشده به صورت غیرقانونی استفاده شود زیرا حق باید به حق‌دار برسد.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه خدمت به مردم را بیشتر مورد توجه قرار دهیم، افزود: خدمت به مردم باید به عنوان اولویت نخست مسئولان باشد و  در این شرایط اقتصادی جامعه صادقانه به مردم خدمت کرده و آرامش واقعی در جامعه ایجاد کنیم. 

حقیقی با بیان اینکه مردم نیاز به آرامش دارند و باید آرامش مردم تأمین شود، تصریح کرد: واحد صنفی که اقدام به گران‌فروشی می‌کند مخل امنیت و آرامش جامعه است و باید این افراد متخلف برخورد شود. 

وی به روند روبه رشد بازرسی از بازار زنجان اشاره کرد و افزود: هفته‌ای دو بار بازرسی از بازار توسط بنده انجام می‌شود و سعی کرده‌ایم با مردم و در کنار مردم باشیم و مشکلات مردم را بشنویم  و در این میان مردم باید در کف میدان باشند. 

استاندار زنجان یاد آورشد: حرف مردم در جایگاه خودش ارزش دارد و اطلاع رسانیرسانه‌ها و صدا و سیما از بازار بسیار مهم است چرا که گزارش‌های مردمی را به مدیران منعکس می‌کنند و این امر خود خروجی خوبی را به دنبال دارد. 

حقیقی گفت: باید اقلام اساسی مردم به صورت جدول درست شده و به روز قیمت این کالاها رصد شود. 

وی با بیان اینکه نظارت ویژه از بازار تنها مختص شهرستان زنجان نباشد، افزود: باید در همه شهرستان‌ها نظارت از بازار مورد تاکید قرار گیرد و از اصناف منصف  تجلیل شود. 

استاندار زنجان، اظهار داشت: باید واحدهای صنفی متخلف شناسایی شده و در شورای تأمین برخورد لازم با این واحدها موردتوجه قرار گیرد چراکه این افراد آرامش مردم را سلب می‌کنند. 

حقیقی بابیان اینکه  کمیته‌ای مربوط به بازرسی از بازار تشکیل شود، افزود: از ظرفیت بسیج ادارات و بسیجیان در بازرسی‌ها استفاده شود. 

وی افزود: باید رضایت مردم ایجاد شود و اگر این مهم محقق نشود کاری نمی‌توان انجام داد و ایجاد آرامش برای مردم یک عبادت است. 

استاندار زنجان بر تشکیل کمیته اطلاع‌رسانی از بازار در استان زنجان تأکید کرد و افزود: رسانه‌ها نسبت به پوشش بازرسی‌ها از بازار مدیریت لازم را داشته باشند و کار کارشناسی هم مدنظر قرار گیرد. 

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4798102/بررسی-دقیق-شرایط-ثبت-نام-کنندگان-برای-طرح-اقدام-ملی-مسکن-در-زنجان

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.