خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ وحدت حوزه و دانشگاه از عوامل تثبیت و بالندگی انقلاب اسلامی است
اخبار زنجان/ وحدت حوزه و دانشگاه از عوامل تثبیت و بالندگی انقلاب اسلامی است

اخبار زنجان/ وحدت حوزه و دانشگاه از عوامل تثبیت و بالندگی انقلاب اسلامی است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر زنجان با اشاره به فرار رسیدن ۲۶ آذر سالروز شهید آیت الله دکتر مفتح، گفت:  آیت‌الله مفتح تلاش زیادی برای ایجاد انس و الفت بین دانشگاه و حوزه انجام داد و باعث وحدت این دو مجموعه مهم و تأثیرگذار شد.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان همواره به دنبال ایجاد تفرقه و فاصله بین حوزه و دانشگاه بودند، افزود: نزدیکی این دو واحد آموزشی به ارتقای آگاهی دینی و فنی مردم کمک خواهد کرد و اقدامات شهید مفتح برای نزدیکی حوزه و دانشگاه همواره مورد تأیید و حمایت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب بود.

امام جمعه زنجان لزوم وحدت حوزه و دانشگاه را مورد تاکید قرار داد و گفت: وحدت حوزه و دانشگاه نقش مؤثر و تأثیرگذار در توسعه کشور در بخش‌های مختلف دارد و مسئولان باید با توجه به این اصل در راستای تقویت مؤلفه های وحدت حوزه و دانشگاه بیشتر  تلاش کنند.

خاتمی با بیان اینکه مردم‌سالاری دینی و جمهوریت نظام لازم و ملزوم همدیگر هستند، گفت: حضور مردم در پیروزی و حفظ و تضمین آینده نظام نقش اصلی را دارد، چرا که همه ارکان نظام با رأی مردم شکل گرفته است و همین مردم فتنه‌های ایجاد شده طی ۴۰ سال گذشته را نقش بر آب کردند. 

وی در ادامه به انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند ماه سال جاری اشاره کرد و با بیان اینکه مردم ایران با حضور حداکثری و با بصیرت صحنه های باشکوهی از اقتدار و عزت را نشان خواهند داد، گفت: کاندیداهایی که می‌خواهند وارد صحنه‌های  رقابت انتخابات شوند باید معیارها و قواعد کاندیدای اصلح و توانمند را داشته باشند.

هر کسی نباید به خود اجازه ورود به صحنه رقابت‌های انتخاباتی را بدهد

امام جمعه زنجان با بیان اینکه هر کسی نباید به خود اجازه ورود به صحنه رقابت‌های انتخاباتی را بدهد، در نظر گرفتن معیارها و شاخص‌های یک نماینده توانمند را مورد تاکید قرار داد و گفت: تنها داشتن مدرک تحصیلی و چهره مقبول مردمی نباید ملاک برای ورود به صحنه رقابت های انتخاباتی شود.

خاتمی با بیان اینکه  شورای نگهبان به عنوان فیلتر اطمینان که تضمین مخالفت  نکردن با روح قانون و احکام اسلام است، انجام می‌شود و مجموع این قوانین از نشانه‌های مردم‌سالاری دینی است، گفت: افرادی که از طرف شورای نگهبان تأیید می‌شوند، برنامه‌های خود را عرضه و در مسیر انتخابات قرار خواهند کرد.

امام جمعه زنجان با اشاره به ثبت نام بیش از ۱۳۰ نفر در حوزه انتخابیه زنجان و طارم برای کسب تنها دو کرسی نمایندگی این حوزه در مجلس، گفت:  هر چنداصل اعلام حضور در انتخابات مطلوب است، ولی باید در مورد وزن مجلس هم حساس بود، که آیا توانایی حضور در این عرضه وجود دارد.

شاخص‌های لازم برای نمایندگی را اعلام می‌کنم

خاتمی با تاکید بر اینکه هرگز وارد جناح بندی‌ها و دسته بندی‌های سیاسی نشده ام، گفت: قبلاً هم گفته‌ام، من هم یک رأی دارم، رأی خود را تا کنون اعلام نکرده‌ام، نماینده جریان خاصی نیستم، از کسی هم حمایت نکرده و نمی‌کنم و من فقط مبانی و شاخص‌های لازم برای نمایندگی را اعلام می‌کنم.

مردم بیش از این تحت فشار اقتصادی قرار نگیرند

وی در ادامه با اشاره به وضعیت موجود در بازار لزوم تلاش هر چه بیشتر مسئولان استان را برای جلوگیری از افزایش قیمت کالاها مورد تاکید قرار داد و گفت: باید نظارت‌ها بر بازار  افزایش پیدا کند تا مردم بیش از این تحت فشار اقتصادی قرار نگیرند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4796409/وحدت-حوزه-و-دانشگاه-از-عوامل-تثبیت-و-بالندگی-انقلاب-اسلامی-است

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.