خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ایمن‌سازی در شهرستان‌ها باید مورد توجه باشد
اخبار زنجان/ ایمن‌سازی در شهرستان‌ها باید مورد توجه باشد

اخبار زنجان/ ایمن‌سازی در شهرستان‌ها باید مورد توجه باشد

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، خدابخش مرادی نافچی ظهر سه شنبه در جلسه ستاد شورای پدافند غیر عامل در محل استانداری زنجان،گفت: توجه به حوزه پدافند غیر عامل توجه به ایمن سازی فضای محیطی برای مردم  است. 

وی  اظهار کرد:  توجه به پدافند غیر عامل در استان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد. 

معاون سیاسی و امنیتی استاندار زنجان، با بیان اینکه وقتی از شهر صحبت می‌شود، شامل اجزایی متشکل از کالبدها و بخش‌ها است، گفت: نمی‌توان اطلاعات شهرها را در فضای اینترنتی به دست آورد. 

مرادی نافچی با بیان اینکه فضای بازار زنجان به عنوان یکی از مراکز اصلی و حیاتی شهر دارای ۹۲ خروجی است، گفت: بازار زنجان جزو چهار بازار بزرگ شهری کشور است و آسیب به بازار موجب وارد شدن خسارت به میراث فرهنگی و مرکز اصلی اقتصادی شهر می‌شود.

وی افزود: باید برنامه‌ها در طرح جامع دیده شود و  هر کار گروه بخش‌های مرتبط با خود را انجام دهد تا زوایای پنهان پدافند غیر عامل در این طرح در نظر گرفته شود و همچنین بازدید میدانی توسط کارشناسان انجام شده و تهدیدها و آسیب ها در طرح جامع ارائه شود. 

معاون سیاسی و امنیتی استاندار زنجان تصریح کرد: فرمانداران باید جلسات شورای پدافند غیر عامل را هم در شهرستان ها برگزار کنند و نسبت به آن حساسیت به خرج بدهند.

مرادی نافچی با بیان اینکه نگاه ایمن‌سازی در شهرستان‌ها باید مورد توجه باشد، افزود: در جلسه آینده گزارشی از پدافند غیر عامل در شهرستان‌ها ارائه شود. 

وی یاد آورشد: ماموریت ما این است که آسیب‌ها کم شود و دستگاه‌های اجرایی وظیفه خود را انجام نمی‌دهند واگر فعال نبودند با آنها برخورد شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار زنجان گفت: بازدید میدانی از مراکز حساس توسط کارشناسان انجام شود و رویکردها و برنامه‌ها نیز دیده شود.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4794054/ایمن-سازی-در-شهرستان-ها-باید-مورد-توجه-باشد

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.